Mācību vizītes Rīgas Motormuzejā un Zinātkāres centrā ZINOO

21.11.2018.

Novembra sākumā Centra Sākumskolas 5.a klase projekta ietvaros apmeklēja Rīgas Motormuzeju un Zinātkāres centru ZINOO.

Rīgas Motormuzejā skolēni iepazinās ar muzeja ekspozīciju, kā arī piedalījās izglītojošā nodarbībā – “Vēja ģeneratori”. Šajā nodarbībā skolēni vārēja pārbaudīt savas zināšanas dabaszinībās, pielietojot tās praktiski. Skolēni izgatavoja savus vēja ģeneratorus, mēģinot tos padarīt pēc iespējas ātrākus, kā arī aprēķināja savu ģeneratoru laiku, salīdzināja to ar pārējiem. Pēc nodarbības skolēni atzina, ka uzzinājuši daudz ko jaunu par vēju, sauli un ātrumu.

Zinātkāres centrā ZINOO skolēniem bija iespēja pielietot savas zināšanas robotikā, informātikā un matemātikā. Skolēni strādāja grupās un izveidoja robotus. Uzdevums bija izdomāt, kā izveidot vislabāko robotu, kas pārspētu citus un uzvarētu sacensībās, kas tika organizētas nodarbības beigās. Tāpat skolēni iepazinās ar centra ekspozīciju, varēja izmēģināt un vērot kā dažādi fizikas likumi darbojas dzīvē.
3

2

Ekskursija uz Slīteres Nacionālo parku un Dundagu 5.-6.klašu skolēniem

04.10.2018.

2.oktobrī notika mācību ekskursija uz Slīteres Nacionālo parku un Dundagu 5.-6. klašu audzēkņiem. Pirmajā ekskursijas daļā skolēni un skolotāji iepazinās ar lielāko Kurzemes pili – Dundagas viduslaiku pili. Pils teritorijā pastaigājās pa Dundagas parku, kurā aug 48 dažādu sugu koki, tostarp arī vairāki dižkoki; gida pavadībā apskatīja dažādas ekspozīcijas, īpaši skolēniem patika ekspozīcija «Krokodilu ligzda» – par populāro krokodilu mednieku Austrālijā Arvīdu Blūmentālu, filmas «Krokodils Dandijs» prototipu.

Otrā ekskursijas daļa notika Slīteres Nacionālajā parkā.  Šlīteres dabas taka (1,2 km) atrodas pie Šlīteres bākas, tā ir aizsargājama teritorija jau kopš 1923. gada.  Skolēni izgāja cauri vairākiem Eiropas Savienības aizsargājamiem biotopiem:  nogāžu un gravu mežiempārmitrajiem mežiem, kā arī kaļķainam zāļu purvam

           3          2   

 

Mācību vizīte Rīgas Zooloģiskajā dārzā un Zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi”

21.09.2018.

18. septembrī Ventspils Centra sākumskolas 3.a un 3.b klase devās mācību vizītēs uz Rīgu. Rīgas Zooloģiskajā dārzā skolēni iepazinās ar dzīvnieku daudzveidību, to dzīvesveidu, gūstot jaunu pieredzi un priekšstatus par dzīvnieku pasauli. Redzētais ir cieši sasaistīts ar mācību saturu dabaszinības stundās.

Savukārt Zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi” skolēniem bija iespēja darboties praktiski un eksperimentēt, gūstot priekšstatu par fizikas un ķīmijas procesiem un dažādu mehānismu darbību. Skolēni, iepazīstoties ar Zinātnes centra piedāvāto programmu, guva pieredzi saistībā ar dzīves praktisko pusi. Šāda veida ekskursijas papildina mācību saturu ārpus mācību stundām.

2

 

Bērnu vasaras kosmosa skola

10.08.2018.

No 23. jūlija līdz 7.augustam Ventspils Augstskolā norisinājās kosmosa skola “Stratosfēras zondes izstrāde un palaišana”. Vasaras skolu apmeklēja 18 jaunieši vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Jaunieši strādāja grupās un katru dienu aktīvi darbojās, lai vasaras skolas noslēgumā varētu palaist stratosfēras zondes.  Sekojot balonu raidītajām koordinātēm, jaunieši kopā ar pasniedzējiem devās uz Kandavas novadu, kur palaistie baloni nolaidās atpakaļ uz zemes. Baloniem klāt bija pievienotas arī videokameras, kas uzfilmēja visu balonu lidošanas ceļu.

38646156_1771884829568190_2596264613255315456_o

38853683_1771884786234861_4512811030845325312_o

 

Uzņēmējdarbības radošo darbnīcu cikls “Biznesa vasara”

20.07.2018.

No 10. līdz 14. jūlijam Ventspils Jauniešu mājā norisinājās uzņēmējdarbības radošo darbnīcu cikls “Biznesa vasara”, kuras laikā jaunieši mācījās, kā pilnveidot un attīstīt skolēnu mācību uzņēmumus, tikās ar praktiķiem un apmeklēja gan Biznesa inkubatoru, gan Ventspils Digitālo centru.

Nedēļas laikā 25 esošie un topošie skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki papildināja savas zināšanas par uzņēmējdarbību un iepazinās ar Ventspilī pieejamām iespējām, kuras izmantot savu biznesa ideju attīstībā, apguva biznesa rīkus, ko piedāvā populārie sociālie tīkli, kā arī mācījās fotografēt savas preces reklāmas materiāliem. 

Savukārt noslēdzošais pasākums notika Jūras svētku laikā Ostas ielas promenādē, kur kopīgā teltī jaunieši uzrunāja pircējus un esošie mācību uzņēmumi pārdeva savas pašu gatavotās preces. 

Biznesa_vasara_2018-2