Pirmsskolas izglītība

 

Ventspilī darbojas 9 pirmsskolas izglītības iestādes. Uzsākot 2023./2024. mācību gadu, pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs kopumā mācās 1656 audzēkņi.

Bērnus no 1,5 gadu vecuma uzņem pirmsskolas izglītības iestādēs: «Zvaigznīte, «Bitīte», «Vāverīte», “Rūķītis”, “Eglīte”, “Saulīte” stuktūrvienībā “Pienenīte”, «Pasaka», «Margrietiņa» un «Varavīksne».

Informāciju par pilnveidotā mācību satura un pieejas ietvaros īstenoto mācību procesu un ar to saistītajām izmaiņām pirmsskolas izglītības posmā atradīsiet ŠEIT.

Izglītības darba prioritātes un uzdevumi 2023./2024.m.g. Ventspilī

Veiksmīga izglītības pārvaldība

Sadarbības attīstīšana visos līmeņos

  • Kvalitatīvu cilvēkresursu piesaistes un noturēšanas sekmēšana
  • Izglītības iestāžu lomas vietējā kopienā stiprināšana
  • Nodrošināt efektīvu atbalstu izglītības iestāžu kā mācīšanās organizācijas pilnveidei

Kvalitatīvas mācības

Kompetenču pieejā balstīta mācību satura īstenošanas un vērtēšanas pilnveide

  • Izglītojamo spēju kompleksi lietot zināšanas, prasmes un paust uzskatus, risināt problēmas mainīgās, reālās dzīves situācijās veicināšana
  • Daudzpusīga un konkurētspējīga izglītības piedāvājuma nodrošinājums
  • Pedagogu atbalsta sistēmas pilnveide izglītības iestādē un pašvaldībā
  • Izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanas sistēmas pilnveide, lai vērtēšana veidotos par ikdienas atbalstu izglītojamā sniegumam

Iekļaujoša un atbalstoša izglītības vide

Ikviena indivīda vienreizīguma ievērošana izglītības procesa īstenošanas gaitā

  • Atbalsta sistēmas efektīvas darbības nodrošināšana un pilnveide
  • Izglītojamo un pedagogu psihoemocionālās labbūtības stiprināšana un droša mācību vide
  • Iekļaujošu un uz vienlīdzības principiem balstītu izglītības programmu realizēšana

Atbilstība izglītības mērķiem

Mērķtiecīgi virzīta izglītības kvalitātes un efektivitātes paaugstināšana, pamatojoties datos, ieguldījumos, procesā un rezultātos balstītā pieejā

  • Rezultātu un sasniegumu atbilstības izvirzītajiem izglītības mērķiem analizēšana, uzlabojumu ieviešana
  • Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas pilnveide

Metodiskā tēma: izglītojamo pilsoniskās līdzdalības apziņas stiprināšana sabiedrības un vides ilgtspējai

 

Bērnu radošuma un intelektuālo spēju attīstība rotaļnodarbībās un ārpus tām

Ventspils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs tiek realizēts projekts „Bērnu radošuma un intelektuālo spēju attīstība rotaļnodarbībās un ārpus tām”. Ar Ventspils pilsētas Domes finansiālo atbalstu katru gadu tiek mērķtiecīgi papildināta materiālā bāze par vairāk nekā 10 000 eiro – iegādātas attīstošās spēles, dabas izpētes ierīces bērnu radošuma un intelektuālo spēju attīstībai.

Projektā šajā mācību gadā iesaistīti visu Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu 3 – 7 gadīgie  bērni. Kopš 2013. gada Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes padziļināti apgūst Brīvdabas pedagoģijas teoriju un praksi, aktualizējot ekoloģisko audzināšanu, saudzīgas attieksmes pret dabu un kultūrvidi veidošanu, atbildības par visu dzīvo ieaudzināšanu un veselīga dzīvesveida apzināšanu.

Skolotāji veido uzdevumus bērnu jēgpilnai, aktīvai darbībai. Iegādātas ierīces kā lupas, binokļi, zinātniskie komplekti iesācējiem, lielās pipetes un pincetes un citi rīki, kas palīdz kvalitatīvi organizēt nodarbības telpās un ārpus tām. Bērni vēro, salīdzina, eksperimentē, mācās spriest un secināt. 

Pirmsskolas izglītības iestādes savā starpā dalās arī ar pieredzi, četras reizes gadā satiekoties metodisko apvienību sanāksmēs un  pirmsskolas izglītības darbinieku sanāksmē.