Reaģējot uz nelabvēlīgo epidemioloģisko situāciju Ventspils pilsētā, Ventspils Izglītības pārvalde saskaņojusi Ventspils vispārizglītojošo skolu 4. līdz 12. klasēm attālināto mācību norises pagarinājumu līdz 17. novembrim. Lēmumu atbalstījusi arī Ventspils Krīzes vadības darba grupa. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 08.11.2021.datiem 14 dienu kumulatīvā saslimstība Ventspils pilsētā uz 100 000 iedzīvotājiem ir 1900, kas ir augstāk nekā vidējais Latvijas radītājs – 1521. Starp lielajām pilsētām Ventspils šobrīd ir 2. vietā Latvijā pēc 14 dienu kumulatīvā saslimstības rādītāja (1. vietā Daugavpils pilsēta), un 6. vietā Latvijā starp visām pašvaldībām. Tik augsti saslimstības rādītāji pilsētā ir pirmoreiz un situācija ir nopietna. 3 papildu attālinātā mācību procesa dienas īsajā pirmssvētku darba nedēļā ļautu samazināt skolēnu kontaktus un izvairīties no jauniem inficēšanās gadījumiem.

1. līdz 3. klašu skolēni laika posmā no 15. līdz 17. novembrim turpinās klātienes mācības.

Testēšanas izmaiņas

Šonedēļ 4. līdz 12. klašu skolēniem paredzētais pūla tests netiks veikts, tādējādi izvairoties no nepieciešamības skolēniem ierasties un pulcēties skolā un radot papildu inficēšanās riskus.

Valsts plāno novembrī uzsākt jaunu skolēnu testēšanas metodi – Covid-19 antigēna paštesti, aizstājot šobrīd veikto rutīnas skrīningu ar pūla (kociņu) metodi. Šādi paštestu komplekti tiks izdalīti skolēniem, kuri to pieaugušo klātbūtnē varēs veikt individuāli un rezultātu uzzināt 15 minūšu laikā. Ja individuālais antigēna paštests būs pozitīvs, tad par to jāpaziņo skolai un jānodod individuālais tests laboratorijā. Ar negatīvu paštestu skolēns var doties uz skolu. Par antigēna paštesta derīguma ilgumu Izglītības pārvalde vēl gaida informāciju no laboratorijas “BIOR”.

Klātienes mācību atsākšana

Lai atsāktu mācības klātienē 22. novembrī, visiem 1. līdz 12. klašu skolēniem būs jāveic antigēna paštests. Par to saņemšanas un lietošanas kārtību skolas visus informēs e-Klase sistēmā. Šobrīd izglītības iestādes nevar atļauties zaudēt nevienu pedagogu, tam saslimstot vai kļūstot par Covid-19 inficētā kontaktpersonu. Pedagogiem ir jānodrošina mācību norise, nevis jāpilda testēšanas organizatora pienākumi, riskējot nonākt 2 nedēļu karantīnā. Šobrīd Ventspils pedagogu vakcinācijas aptvere vispārizglītojošajās skolās ir 97%, bet pirmsskolas izglītības iestādēs – 91%. Tomēr arī vakcinētiem pedagogiem – kontaktpersonām ir jādodas karantīnā. Aicinām skolēnu vecākus būt saprotošiem un atbalstīt izglītības darbinieku centienus mazināt Covid-19 izplatības riskus!

Foto: Ventspils Izglītības pārvaldes arhīvs