Ceturtdien, 8. jūnijā, pedagogi un izglītības iestāžu atbalsta personāls pulcējās Ventspils Jaunrades namā uz iekļaujošās izglītības konferenci “Lasītprasme ikvienam bērnam”. 150 dalībnieku vidū bija Ventspils vispārizglītojošo skolu un pirmsskolu pārstāvji, kā arī viesi no Ventspils un Talsu novadiem.

Šī bija jau otrā konference, kas veltīta iekļaujošajai izglītībai. Šogad uzmanības fokusā lasītprasme. Klātesošie no klīniskās un veselības psiholoģes Marinas Sokolas-Nazarenko uzzināja gan teorētiskas atziņas, gan praktiskus padomus lasītprasmes veicināšanai. Savukārt Ventspils 2.pamatskolas pedagoģes, speciālās izglītības skolotājas Sandra Mūrniece, Inga Leontjeva un Santa Grietēna dalījās ar saviem pieredzes stāstiem par lasītprasmes apguvi bērniem ar viegliem garīgās attīstības traucējumiem. Bet konferences noslēgumā dalībniekus ar stāstu “Kad dažādais ir normāls un normālais ir dažāds” uzlādēja izaugsmes treneris Aldis Zauls.

Ļoti aizkustinošs brīdis bija, kad ar muzikālo sveicienu uzstājās Ventspils 2. pamatskolas speciālās izglītības programmas 4.-7.klašu dziedošie bērni skolotājas Ingas Dubures vadībā. Skolēniem šis bija izaicinājums pirmoreiz uzstāties tik lielai auditorijai un tas viņiem lieliski izdevās.

Konferences noslēgumā tika pieņemta rezolūcija, bet šoreiz kā uzdevums un apņemšanās dalībniekiem pašiem un katram individuāli:

  • attīstot lasītprasmi, atcerēties principu “no vienkāršā uz sarežģīto” un iespēju “pakāpties soli atpakaļ”.
  • lasītprasmi uztvert kā instrumentu pasaules atvēršanai, zināšanu gūšanai.
  • apzināties iepriekšējo paaudžu klasiskās kļūdas un tās izskaust savā praksē.
  • mainīt attieksmi, mācīties pieņemt, turpināt sadarboties.

Iekļaujošās izglītības jomā darbs turpinās. Jau pavisam drīz – no 12. līdz 14. jūnijam Ventspilī uz projekta “Laužot stereotipus” pieredzes apmaiņas semināru pulcēsies Ventspils un arī Igaunijas un Somijas izglītības iestāžu atbalsta jomas speciālisti, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu praktiskus risinājumus un metodes iekļaujošās izglītības pakalpojumu sniegšanas kvalitātes uzlabošanai.

08.06.2023.