2022./2023. studiju gadā Kurzemes reģionā no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas Latvijas Universitātē (LU) iestājies lielākais studentu skaits, procentuāli rēķinot pret skolas absolventu skaitu. Novērtējot skolas ieguldījumu jauno studentu sagatavošanā un sakot paldies par ieguldīto darbu, LU pasniedz skolai īpašu cildinājuma rakstu.    

Katru studiju gadu uzsākot, kuplajai LU studentu saimei, kas mērāma tūkstošos, pievienojas jauni studenti – vidusskolu un ģimnāziju absolventi – no visiem Latvijas novadiem. Kopējais LU studentu skaits pašlaik ir vairāk nekā 15 000. LU novērtē un ir pateicīga ikvienai skolai, kas sagatavo un motivē savus audzēkņus tālākām studijām Universitātē. 

Šogad LU, sakot paldies katrai skolai un ikvienam skolotājam, ar Cildinājuma rakstiem atzīmē tās skolas, no kurām konkrētā reģionā uzņemts lielākais studējošo skaits, procentuāli rēķinot pret skolas absolventu skaitu. 

“Ik gadu arvien vairāk novērtējam skolotāju neatlaidīgo darbu un ieliktās pūles, pasniedzot plašu mācību programmu klāstu. Skolotāju profesija ir ļoti grūts un atbildīgs darbs, taču šī darba rezultātā mēs, Universitāte, ar pagodinājumu varam uzņemt studentu rindās zinošus un apzinīgus jauniešus. Pateicamies visiem vidusskolu un ģimnāziju skolotājiem, kas ik dienu ir strādājuši, lai sagatavotu jaunos censoņus lielajam solim pretī studijām un, iespējams, mudinājuši uzsākt studijas tieši LU. Ar lielu prieku sagaidām viņus mūsu Universitātes telpās ne tikai šogad, bet arī turpmākajos gados!” saka LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.  

Citos reģionos Cildinājuma rakstus saņems: Zemgales reģionā – Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Latgales reģionā – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola, Vidzemes reģionā – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Rīgas reģionā – Babītes vidusskola, Rīgā – Rīgas 96. vidusskola. 

Jau pavisam drīz sāksies 2023. gada jauno studentu uzņemšana Latvijas Universitātē. Gaidīsim ikvienu studētgribošu un apņēmīgu vidusskolas absolventu no visiem Latvijas reģioniem, lai kopīgi sasniegtu jaunas virsotnes. Uz tikšanos Latvijas Universitātes auditorijās

06.06.2023.