Jau piekto reizi Ventspilī norisinājās Junior Achievement Unlocked nometne, kura pulcēja jauniešus no visas Latvijas, kuri visa gada garumā ir pierādījuši savas spējas līderībā. Šogad nometne norisinājās no 24. līdz 29.jūlijam un tajā iesaistījās arī 5 dalībnieki no Ventspils.

 Nometnes laikā skolēni dažādu profesionāļu un uzņēmēju vadībā strādāja pie tehnoloģijās balstītu biznesa ideju izstrādes. Dalībnieki piedalījās dažādās meistarklasēs un izaugsmes treniņos, dodoties gan uz VIZIUM telpām, gan atrodoties Ventspils Augstskolas telpās. Papildus meistarklasēm un biznesa idejas izstrādēm, jauniešiem bija arī saliedēšanās aktivitātes, rīta rosmes un citas nodarbības. Vakaros notika sarunu cikls, kurā skolēnus iedvesmoja Latvijas biznesa vidē un uz politiskās skatuves pazīstamas personības – izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, uzņēmējs Guntars Kokorevičs (“Clean R”) un LTRK prezidents un uzņēmējs Aigars Rostovskis.

Ceturtdien, 28.jūlijā, nometnes izskaņā dalībnieki komandās pa pieci vai četri prezentēja izveidotās biznesa idejas žūrijai. Katra komanda 3 minūtēs pastāstīja par pašu ideju, nepieciešamo finansējumu biznesa sākšanai, ieceres attīstību un par to, kā tā spēs uzlabot patērētāju dzīvi. Prezentācija bija jāpamato ar nometnes laikā ievāktiem datiem un reālu uzņēmēju atbalstu. Prezentācijas beigās žūrijas locekļi uzdeva dažādus interesējošus jautājumus gan par to, kā dalībnieki nonāca pie šādas idejas, gan par to, vai viņiem ir vēlme idejas attīstīt arī ārpus nometnes.

Komanda ” Projekts X” – izstrādāja aktīvā dzīvesveida aplikāciju, kas fiksē sportiskās aktivitātes tās lietotājam;
Komanda “Vēl Procesā” – šī komandas ideja ir nodrošināt Eko ballīšu un pasākumu organizēšanu, neizmantojot plastmasu šajos pasākumos;
Komanda “Terra Tech” – vēlas izstrādāt mājaslapu, kurā lietotājs varētu sakombinēt un uzzināt visas izmaksas saules paneļu uzstādīšanai viņa iecerētajā vietā;
Komanda “Girls Power” – prezentēja ideju, par deju grīdas izgatavošanu, kura kinētisko enerģiju pārvērstu elektrībā;
Komanda “Beidz Trīcēt” – iepazīstināja ar ideju par relaksējošu siltumnīcu, kuru varētu uzstādīt uz biroju jumtiem, kurā darbinieki varētu relaksēties un atgūt enerģiju darba dienas laikā;
Bet par labāko projektu tika atzīts komandas “Rozzeti” projekts, kuri piedāvāja mājaslapu, kas palīdz vieglāk un produktīvāk organizēt loģistikas pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu. 

Nometni organizēja biedrība “Junior Achievement Latvia” un to finansiāli atbalstīja arī Ventspils Izglītības pārvalde. Ventspils izglītības iestādes aktīvi iesaistās Junior Achievement Latvia vadītajā Skolēnu mācību uzņēmumu programmā, gūstot teicamus panākumus valsts līmeņa gadatirgos, kā arī programmas fināla konkursos.

29.07.2022.