Ceturtdien, 2. septembrī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome nolēma ieviest stipendijas studējošiem, kuri apgūst pedagoģisko studiju programmas.

Plānots, ka sākot no 2021./2022. studiju gada stipendijas tiks piešķirtas studējošiem, kuri apgūst pedagoģijas studiju programmas un pēc studiju beigšanas piekrīt atbilstoši iegūtajai specialitātei strādāt ne mazāk kā piecus gadus kādā no Ventspils izglītības iestādēm. Atbalstāmās pedagoģisko studiju programmas ieteiks Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes Izglītības komisija.

Šobrīd Ventspilī jūtams pedagogu trūkums, īpaši tādās jomās kā matemātika, fizika, latviešu valoda un vēsture. Tuvākajā nākotnē šo pedagogu trūkums var apdraudēt pilnvērtīgu izglītības pakalpojumu pieejamību pašvaldības izglītības iestādēs. Lai sekmētu jauno speciālistu piesaisti darbam Ventspils izglītības iestādēs, tiks sniegts atbalsts jaunajiem speciālistiem stipendijas veidā.

Stipendiju piešķiršanas kārtības projektu š.g. septembrī izstrādās Ventspils pilsētas Izglītības pārvalde un tā stāsies spēkā pēc apstiprināšanas Ventspils valstspilsētas pašvaldības domē.

03.09.2021.