Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar “Swedbank” 29. – 30.aprīlī Jūrmalā organizēja jau par tradīciju kļuvušo ikgadējo pasākumu jaunajiem uzņēmējiem – Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu finālu.

Šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā ir reģistrēti vairāk nekā 1 500 skolēnu mācību uzņēmumi, no kuriem finālam pieteicās vairāk nekā 100 uzņēmumu, bet atlasīti tika labākie 20 skolēnu mācību uzņēmumi vidusskolu grupā un 11 pamatskolu grupā.

Finālā vidusskolu grupā iekļuva Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas un Ventspils 4.vidusskolas Ventspils skolēnu mācību uzņēmums “Cameron”, kurā darbojas skolēni Paulis Jēkabsons, Gustavs Zviedrītis un Jānis Neimanis. Puiši finālā apliecināja savas spējas, saņemot Banku augstskolas simpātiju balvu un 50 % atlaidi pirmajam mācību gadam Banku Augstskolā, Liepājas pilsētas simpātiju balvu, kā arī Līderības balvu un iespēju piedalīties Junior Achievement līderības nometnē.

Uzņēmuma “Cameron” izgatavotais produkts ir telefona aizmugurē piestiprināma kamera, kas tiek savienota ar telefonu. Ņemot vērā, ka telefonam aizmugurē piestiprināmās kameras sensors, kuram var pievienot objektīvu, ir tikpat liels kā profesionālajām kamerām, arī bilžu kvalitāte pielīdzināma profesionālo kameru attēliem.

Paldies uzņēmīgajiem jauniešiem un Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolotājai Anitai Jozus par atbalstu!

Šī gada vasarā Ventspilī tiks organizēta praktiskās uzņēmējdarbības un līderu nometne “Junior Achievement Unlocked 2024”, kurā tiksies 35 talantīgi vidusskolēni no visas Latvijas, t.sk. pasākuma “Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu fināla” dalībnieki. Līderības nometne Ventspils pilsētā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu tiek organizēta kopš 2018.gada.

02.05.2024.