Aizvadītajā nedēļā, 09.-15.oktobrim, Latvijā tika īstenota “Labo darbu nedēļa”. Šādu nedēļu labdarības organizācija Palīdzēsim.lv organizē jau 15.gadu, lai iedrošinātu un dotu iespēju palīdzēt kā līdzcilvēkiem, tā trūcīgiem, kā arī dzīvniekiem, kas vēl patversmēs esot meklē mājas.

Arī Ventspils skolas piedalījās šajā akcijā, lai vairotu prieku un sniegtu izpalīdzīgu roku tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

  • Ventspils 4.vidusskolas 10.KC klases skolēni devās uz Talsu novada dzīvnieku patversmi, kur nogādāja savākots ziedojumus un pavadīja laiku ar patversmē esošajiem dzīvniekiem.
  • Ventspils 3.pamatskolas vairāku klašu skolēni ar audzinātājām devās uz Ventspils dzīvnieku aizsardzības biedrību “Par dzīvnieku tiesībām”, kur skolēni pavadīja laiku ar patversmes iemītniekiem un dāvināja barību. Tika ziedoti apģērbi un apavi tiem, kam tas visvairāk nepieciešams izmantojot jaunos pilsētā uzstādītos speciālos konteineros.
  • Ventspils 6.vidusskola izveidoja akciju, kur nedēļas laikā bija iespējams ziedot barību, segas, mantas un citas noderīgas lietas dzīvniekiem, kuras pēc tam tiks nogādātas Ugāles un Talsu dzīvnieku patversmēs, kā arī Ventspils novada maznodrošināto ģimeņu mīļdzīvniekiem. Šādu pašu akciju rīkoja arī Ventspils Pārventas pamatskola, Ventspils 2.vidusskola, Ventspils Centra sākumskola un Ventspils 2.pamatskola, kura arī sakārtoja klases un ģērbtuves un aicināja skolēnus uzlabot vidi ap skolu, bet Ventspils 1.pamatskola vāca ziedojumus Ventspils briežu dārza iemītniekiem.
  • Arī Ventspils Valsts 1.ģimnāzija ziedoja barību un devās uz patversmi pavadīt laiku ar tajā mītošajiem dzīvniekiem. Kā arī Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas audzēkņi palīdzēja skolas tehniskajam personālam, iztīrot savas klases un saviem vecvecākiem mājas darbos. Skolēni skolas gaiteņos izvietoja uzmundrinošus novēlējumus, cienāja ventspilniekus ar āboliem, atjaunoja skolas ziņojuma stabu un vēl. Katrai klasei bija iespēja izvēlēties kad un kā veikt kādu labo darbu. Arī skolotāji iesaistījās šajā nedēļā atbalstot akciju “Paēdušai Latvijai”.

Karti, kur skolām bija iespējams reģistrēt savus labos darbus, iespējams apskatīt https://labodarbunedela.palidzesim.lv/ .

19.10.2023.