Ceturtdien, 5. oktobrī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu atbalstīt projekta “Manas pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas” īstenošanu, ko realizēs Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils izglītības pārvalde” sadarbībā ar interešu izglītības iestādes “Ventspils Jaunrades nams” struktūrvienību “Ventspils Jauniešu māja”.

Projekta mērķis ir izglītot Ventspils jauniešus par demokrātiju, vēlēšanu nozīmi un nepieciešamību iesaistīties politiskajos procesos, kā arī mobilizēt jauniešus piedalīties savās pirmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2024. gada jūnijā.

Šobrīd projekts iesniegts Eiropas Parlamenta granta konkursā un ja konkursā projekts tiks atbalstīts, tad tā īstenošana paredzēta no 2024. gada februāra līdz 2024. gada jūnijam un tā ietvaros tiks īstenotas 14 aktivitātes piecos aktivitāšu blokos, iesaistot 10. – 11. klašu skolēnus no Ventspils vidusskolām, Ventspils Tehnikuma un Ventspils Mūzikas vidusskolas. Projekta partnera kopējās plānotās īstenošanas izmaksas ir 16 836 EUR, no tām 80% Eiropas Parlamenta finansējums un 20% Ventspils valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

09.10.2023.