Piektdien, 16.februārī, Ventspils T/C RIMI Tobago norisinājās Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus CITS BAZĀRS. Tajā piedalījās 18 mācību uzņēmumi no Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas, Ventspils 2.vidusskolas, Ventspils 4.vidusskolas, Ventspils 6.vidusskolas, Kuldīgas, Liepājas un Mārupes izglītības iestādēm.

Tirdziņš tematiski bija veltīts Sv. Valentīna dienai. Skolēni tirgoja pašu darinātas preces – suvenīrus, dekorus, rotaļlietas, koka izstrādājumus, bižutēriju, skaistumkopšanas līdzekļus, mācību līdzekļus un pierakstu blociņus, spēles un citas preces. Dažu preču ražošanas procesā bija izmantotas IT un dizaina tehnoloģijas.

SMU darbību vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no Ventspils izglītības pārvaldes, Ventspils domes administrācijas, A/S Swedbank, Ventspils Augsto Tehnoloģiju Parka, biedrības “Attīstības fabrika” un Ventspils Augstskolas.

Nominācijās par labākajiem tika atzīti:

  1. Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums – SMU Cleandraw (Ventspils Valsts 1.ģimnāzija)
  2. Labākā SMU pārdošanas komanda – SMU ShineSo (Ventspils 2.vidusskola)
  3. Uz zināšanām balstīts SMU produkts/ pakalpojums – SMU Story Link (Ventspils 2.vidusskola)
  4. Videi draudzīgs produkts – SMU WoodHaven Creations (Ventspils 6.vidusskola)
  5. Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums – SMU LM Glass (Ventspils Valsts 1.ģimnāzija)
  6. SMU biznesa potenciāls – SMU Čiekuriņi (Liepājas Piemares pamatskola)
  7. Labākais SMU stends – SMU Treasure (Kuldīgas Centra vidusskola)

Nomināciju ieguvēji saņēma balvas no A/S Swedbanka, kas vienmēr atbalstījusi Skolēnu mācību uzņēmumu programmas pasākumus Ventspilī.

Liels paldies skolotājiem, kuri sagatavoja skolēnus pasākumam – Anitai Jozus, Oļegam Mihailovam, Svetlanai Ivanovai, Initai Kačevska-Brantei, Baibai Millerei.

JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. Skolēnu mācību uzņēmumu programma(SMU) ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode, kur skolēniem, praktiski darbojoties, ir iespēja apgūt uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem.

22.02.2024.