Valstī turpinoties ārkārtas situācijai, Ventspils vispārizglītojošajās izglītības iestādēs trešdien, 5. janvārī, klātienē atsāksies mācību gada 2. semestris. Izglītības un zinātnes ministrija un Veselības ministrija ir mainījusi Covid-19 testēšanas kārtību janvārī, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu izglītības procesa īstenošanu klātienē.

Pirms atgriešanās skolā Covid-19 testēšana jāveic visiem. Otrdienas, 4. janvāra, vakarā mājās Covid-19 paštests jāveic pilnīgi visiem 1. – 12. klašu skolēniem. Testēšanas komplektus skolas jau ir izdalījušas skolēniem pirms Ziemassvētkiem. Uz klātienes mācībām skolēni ierodas tikai ar negatīvu paštesta rezultātu. Paštestus janvāra sākumā veic arī visi pedagogi un darbinieki.

Janvārī paredzēta biežāka testēšana un paštesti visiem būs jāveic mājās. Skolēni, pedagogi un pārējie darbinieki ar Covid-19 sertifikātiem paštestus mājās veiks 2 reizes nedēļā. Savukārt skolēni bez Covid-19 sertifikāta 2 reizes nedēļā veiks paštestus mājās un arī 1 reizi nedēļā pūla (kociņu) testu skolā. Par testēšanas grafiku skolas informēs ar e-Klases starpniecību.

Paštestu izmantošanu skolās uzsāka jau novembrī un tie ļauj jau aptuveni 15  minūšu laikā uzzināt rezultātu, nedodoties uz laboratoriju. Tomēr pozitīva paštesta gadījumā būs jāveic apstiprinošs tests laboratorijā. Laboratorija “BIOR” ir sagatavojusi informatīvu video par paštesta veikšanu, aicinām to noskatīties!

Aicinām vecākus un skolēnus būt atbildīgiem un sekot līdzi veselības stāvoklim, kā arī ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ja ir aizdomas par saslimšanu vai novēroti elpceļu saslimšanas simptomi, aicinām sazināties ar ārstu un kopā, izvērtējot situāciju, pieņemt lēmumu par skolas apmeklēšanu!

04.01.2022.