22. septembrī PII “Margrietiņa” īstenoja brīvdabas pedagoģijas nodarbības – meža izaicinājuma dienu, kurā piedalījās sagatavošanas grupas bērni.

Pirms došanās izaicinājumā, bērni tika sapulcēti vienkopus, lai katrs saņemtu dažādu krāsu lentītes pēc kurām audzēkņiem bija jāsadalās komandās. Katrai grupai tika izdalītas kartes pēc kuras bērni orientējās, lai atrastu nākamo objektu, kā arī kartona kartītes uz kurām pēc pabeigtā uzdevuma saņēma zīmogu- apliecinājumu, ka uzdevums veiksmīgi padarīts.

Akordeona skaņas pavadībā bērni kopā ar skolotājām devās uz pirmsskolas izglītības iestādei blakus esošo mežu, kur sastapās ar dažādiem šķēršļiem un uzdevumiem. Kopā bija trīs uzdevumu stacijas: valodas centrs, kur ar dabas materiāliem bērni izlika burtus un rakstīja īsus vārdus smiltīs, matemātikas centrs, kur audzēkņi attīstīja savas skaitīšanas prasmes, pārbaudot uz svariem,  kura puse ir vieglāka un kura puse smagāka un dabas centrs, kur katrai komandai no dažādiem dabas materiāliem bija jāizveido sava kopīgā glezna “Meža burvība”.

Pēc uzdevumu izpildīšanas un vadītājas uzrunas, bērniem bija jādodas paslēpto mantu medībās. Atrodot paslēpto mantu, bērni saņēma veselīgos batoniņus un diplomu par piedalīšanos izaicinājumā.

Meža izaicinājums veicināja bērnu savstarpēju sadarbību, kas vēlāk palīdzētu arī skolas gaitas uzsākot, kur bērniem daudz būs jāsadarbojas grupās. Šādus meža izaicinājumus pirmsskolas izglītības iestāde plāno īstenot visa mācību gada garumā.

26.09.2023.