No 15. līdz 28. augustam notika Ventspils ukraiņu kultūras biedrības “KOBZAR” un  Ventspils Izglītības pārvaldes kopīgi īstenotā dienas nometne “Septiņi soļi svaiga gaisa”. Nometnē piedalījās Latvijas un Ukrainas bērni ar ģimenēm ar mērķi veicināt Ukrainas ģimeņu iekļaušanos Latvijā. 

Darba dienās nometni apmeklēja 40 bērni, kuri piedalījās dažādās radošās aktivitātēs zīmējot, gleznojot, veidojot dažādus rokdarbus, dziedot, dejojot latviešu un ukraiņu dejas, kā arī  dodoties ekskursijās, apmeklējot Livonijas Ordeņa pili, Piejūras Brīvdabas muzeju, Pārventas bibliotēku un Ventspils Planetāriju. Savukārt brīvdienās nometnes aktivitātēs līdzdarbojās arī bērnu vecāki, dodoties kopīgā ģimeņu izbraucienā un piedaloties dažādas saliedēšanās nodarbēs – ēdienu gatavošanas meistarklasēs, sporta dienā un spēļu pēcpusdienā.

Svētdien, 28.augustā, notika svinīgais nometnes noslēgums, kur notika bērnu koncerts ar muzikāliem un deju priekšnesumiem. Tāpat šajā dienā notika akcija “Atpakaļ uz skolu!”, kuras laikā projekta dalībniekiem tika pasniegti dāvanu komplekti, kas palīdzētu veiksmīgāk uzsākt skolas gaitas jaunajā mācību gadā.

Nometne tika īstenota projekta “Ģimene vienojošais spēks!” ietvaros un tā pasākumus finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. dienas nometne.

31.08.2022.