Ceturtdien, 20. janvārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome noteica atbalstāmās pedagoģisko studiju programmas Ventspils valstspilsētas pašvaldības stipendiju piešķiršanai. Konkursa kārtībā piešķirs stipendijas tiem studentiem, kuri studē par matemātikas, fizikas, sociālo zinību un vēstures vai par latviešu valodas un literatūras skolotājiem.

Atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem paredzēts, ka stipendija mēnesī būs 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas stipendijas piešķiršanas brīdī un stipendiju izmaksās desmit mēnešus gadā. Uz stipendiju varēs pretendēt tie studējošie, kuri apgūst iepriekš minētās pedagoģijas studiju programmas un pēc studiju beigšanas atbilstoši iegūtajai specialitātei piekrīt strādāt vienā vai vairākās Ventspils valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs ne mazāk kā trīs gadus.

Šobrīd Ventspils pašvaldības izglītības iestādēs nepieciešami 29 pedagogi, visbiežāk tie ir matemātikas, fizikas, sociālo zinību un vēstures skolotāji, kā arī latviešu valodas un literatūras skolotāji. Tuvākajā nākotnē šo pedagogu trūkums var apdraudēt pilnvērtīgu izglītības pieejamību, tādejādi stipendiju veidā tiks sniegts atbalsts jaunajiem speciālistiem, kā arī sekmēs jauno speciālistu piesaisti darbam Ventspils izglītības iestādēs.

Stipendiju pretendentu atlases konkursu ar pieteikšanās nosacījumiem un kārtību Ventspils Izglītības pārvalde plāno izsludināt janvāra beigās.

21.01.2022.