2023. gada nogalē Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu atbalstīt projekta “Manas pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas” īstenošanu, ko realizē Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils izglītības pārvalde” sadarbībā ar interešu izglītības iestādes “Ventspils Jaunrades nams” struktūrvienību “Ventspils Jauniešu māja”.

2024.gada janvārī izturot konkurenci projektam tika piešķirts Eiropas grants. Projekta partnera kopējās plānotās īstenošanas izmaksas ir 16 836,45EUR, no tām 80% finansē Eiropas Parlaments un 20% Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Projekta mērķis ir izglītot Pašvaldības jauniešus par demokrātiju, vēlēšanu nozīmi un nepieciešamību iesaistīties politiskajos procesos, kā arī mobilizēt Pašvaldības jauniešus piedalīties savās pirmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2024. gada jūnijā.

Projekta īstenošana paredzēta no 2024.gada februāra līdz 2024. gada jūnijam un tā ietvaros tiks īstenotas 14 aktivitātes piecos aktivitāšu blokos, iesaistot 10. – 11. klašu skolēnus no Pašvaldības vidusskolām, Ventspils Tehnikuma un Ventspils Mūzikas vidusskolas.

Pirmā projekta aktivitāte notiks 2024. gada 27.februārī, kurā tiks apmācīti 30 izglītojamie apgūstot un pilnveidojot prasmi debatēt par dažādām ES parlamenta aktuālām tēmām. Debašu apmācības un debašu turnīru vadīs biedrība “Qou Tu domā”, kas ir vadošā debašu kustība Latvijā. Pavisam kopā notiks trīs nodarbības un noslēdzoties nodarbību ciklam, izglītojamie būs sagatavoti pirmajam debašu turnīram, kurš notiks š.g. 4. martā Ventspils Jauniešu mājā. Turnīra laikā tiks debatēts par kādām no Eiropas Parlamenta dienaskārtībā esošajām tēmām un jautājumiem.

Pasākums notiek projekta “Manas pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienība. Šeit publicētā informācija atspoguļo tikai Ventspils Izglītības pārvaldes viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas atspoguļošanu.

26.02.2024.