Lai vecākiem atvieglotu izvēli, izvēloties piemērotāko skolu savam topošajam pirmklasniekam, turpinām iepazīstināt ar Ventspils vispārizglītojošajām skolām, kurās jaunajā mācību gadā atvērs 1. klases.

Ar rūpēm un mīlestību

Ventspils 3. pamatskolā jaunajā mācību gadā uzņems vienu 1. klasi. Skolas direktore Vera Šengelija uzsver, ka šī ir skola, kur dzīvo mīlestība. «Mūsu skola ir veselības un individuālās attīstības skola. Šeit ir individuāla pieeja praktiski katram bērnam. Skolas vērtība ir rūpes par katru bērnu, cilvēku, neskatoties uz viņa sasniegumiem vai trūkumiem. Šī gada moto – palīdzam katram sasniegt savu virsotni,» stāsta direktore.

Skolā ir estētiska, droša vide un labs aprīkojums – divas datorklases, moderni dabaszinātņu kabineti, mobilā laboratorija, labi aprīkota aktu zāle, multifunkcionāla, mūsdienīga sporta zāle sporta nodarbībām, aerobikas zāle deju kolektīvu un koriģējošās vingrošanas nodarbībām. Lai bērniem būtu interesanti, mācību procesā izmanto dažādas elektroniskās ierīces. Tā kā klases nav lielas – ap 18–24 bērnu katrā –, iespējams nodrošināt individuālu pieeju katram bērnam. «Skolā ir viss, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību un parūpētos par katru bērnu. Bērns ir vesels, ja mācību procesā viņš ir brīvs un aktīvs. Ja bērni ir motivēti, tad būs arī lieliski rezultāti,» uzskata direktore. Viņa uzsver, ka ir vienmēr atvērta sadarbībai un sarunām gan ar bērniem, gan viņu vecākiem.

Skolā mācās gandrīz 300 bērnu, tostarp 10 ukraiņu bēgļu bērni. Direktore stāsta, ka 3. pamatskola ir kopienu skola un ir pārejas procesā uz Vienotu skolu, mācībām tikai latviešu valodā. Lai pāreju sekmīgi nodrošinātu, skolai izveidots rīcības plāns. Praktiski visi skolotāji brīvi pārvalda latviešu valodu, skolā strādā arī absolventi, kuri latviski praktiski runā bez akcenta. Ir skolotāji, tostarp pati direktore, kas prot runāt arī ukraiņu valodā un var palīdzēt ukraiņu bērniem tikt galā ar mācībām. Bērniem skolā piedāvā dažādas papildus nodarbības – latviešu valodu, krievu valodu, koriģējošo vingrošanu, kritiskās domāšanas attīstīšanu ar lasīšanas palīdzību. Bērni var attīstīt savas spējas un talantus dažādās interešu izglītības nodarbībās, iesaistoties tautas instrumentu orķestrī, divos koros, vokālajā ansamblī, solo dziedāšanas studijā, muzikālajā teātrī un deju kolektīvā Zvaigznītes. Direktore rosina bērnus un viņu vecākus izmantot piedāvātās iespējas, jo muzicēšana uzlabo bērnu veselību, veicina emocionālo attīstību, palīdz uzlabot ritmiku, pūšamo instrumentu spēle – arī risināt elpošanas problēmas.

Pirmklasnieku ģimenes var rēķināties ar iespēju bērniem apmeklēt pagarinātās dienas grupu līdz plkst. 15 un ar dažādiem atbalsta pasākumiem.

Skolai ir dažādas skaistas tradīcijas, no kurām direktore īpaši izceļ gada skolēnu apbalvošanu un teicamnieku balli, ko skola saviem izcilniekiem rīko skaistās, motivējošās vietās, ar svētku cienastu un koncertu. Ir arī kopīgi vakari vecākiem ar skolotājiem, svinības gan skolas, gan mūsu valsts dzimšanas dienā. Skolas dzimšanas dienas tradīcija ir toršu festivāls – katra klase gatavo tortes, un konkursā noskaidro garšīgāko. Katru gadu skolas kolektīvs piedalās arī labdarības akcijās. Skola ļoti aktīvi realizē dažādus starptautiskās sadarbības projektus. Šogad skolas delegācija, kurā ir audzēkņi jau no 5. klases, ir viesojusies Francijā, Igaunijā un Tenerifē, bet septembrī plānots brauciens uz Itāliju. Skolā uzņemtas lietuviešu un igauņu delegācijas.

Pēc skolas iniciatīvas savulaik aizsākās Pārventas svētki, ko šogad svinēs jau 16. reizi un kuru organizēšanā skola aktīvi piedalās. Tāpat skolas kolektīvs iesaistās citos pilsētas pasākumos.

Atvērto durvju diena – tikšanās ar vecākiem notiks 20. martā plkst. 17.30.

13.03.2024.