13. decembrī Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansamblis “Saules zvani” un tā vadītāja Sandra Sproģe devās uz Vāciju sniegt Ziemassvētku koncertus.

Sestdien, 14. decembrī, “Saules zvani” priecēja Latviešu centra Minsterē Ziemassvētku pasākuma apmeklētājus, savukārt trešās Adventes svētdienā ansamblis ar svētku melodijām piepildīja Oldenburgas Sofijas baznīcu (Sophienkirche). Svētku koncertu ietvaros skanēja gan Rietumeiropas klasika, gan latviešu komponistu oriģināldarbi, gan citas visiem mīļas un pazīstamas Ziemassvētku melodijas.

Zvanu ansamblis dāvāja klausītājiem brīnišķīgas emocijas, aicinot mirkli aizmirst par ikdienas rūpēm un steigu un radot viegluma, gaismas un prieka pilnu atmosfēru. Pēc koncertiem ikviens bija aicināts iepazīties tuvāk ne tikai ar visai unikālajiem mūzikas instrumentiem – zvaniem, bet arī savā starpā. Draudzīgā gaisotnē veidojās interesantas sarunas, un ikviens steidzās pateikties ansambļa muzikālai vadītājai Sandrai Sproģei, ģitāristam Eduardam Sviķim un visām “Saules zvanu” meitenēm par sirsnīgo uzstāšanos.

Apmeklētāji koncertos pulcējās kuplā skaitā, un to vidū bija gan latvieši no tuvākām un tālākām Vācijas pilsētām, gan arī vācieši.

19. 12. 19.