No 23. aprīļa līdz 26. aprīlim Ventspils Jauniešu mājā darbojas improvizēts vēlēšanu iecirknis, kurā jaunieši var izmēģināt savu dalību vēlēšanās. Jaunieši īpaši izveidotajās balsošanas zīmēs varēs balsot par sev nozīmīgām vērtībām, bet jau daudz praktiskāks un Ventspilī aktuālāks būs balsojums par jauna 50 metru gara peldbaseina izveidi Ventspilī. Rezultātus pēc to apkopošanas plānots iesniegt Ventspils pilsētas domei.

Šis jauniešu līdzdalību veicinošais pasākums notiek kampaņas #ŠoreizEsBalsošu ietvaros, kuru organizē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, lai aicinātu jauniešus piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas notiks jau 25.maijā. Praktiskajā ģenerālmēģinājumā jaunieši izmēģinās, kā balsot, un šāda pirmā pieredze neformālā vidē sekmēs jau došanos uz vēlēšanu iecirkni īstajā vēlēšanu dienā. 

Izmēģināt dalību vēlēšanās aicinām ne tikai 18 gadu vecumu sasniegušus jauniešus, bet arī jaunākus – jau no 13 gadu vecuma. Gūtā pieredze noderēs gan nākamajās pašvaldību un Saeimas vēlēšanās, bet izteiktais viedoklis par peldbaseina izveidi jau tieši ietekmēs pašu jauniešu brīvā laika pavadīšanas un sportošanas iespējas pilsētā.

Ventspilī vēlēšanu ģenerālmēģinājuma norisi atbalsta Jauniešu māja un Ventspils Bibliotēkas Europe Direct informācijas centrs.

24.04.2019.