Šajā mācību gadā vairākas izglītības iestādes svin jubilejas. Pirmā, kura svinēs savu jubileju ir Ventspils Mākslas skola, kurai šogad aprit 30.

Ventspils Mākslas skola īsteno divas profesionālās ievirzes programmas, kā arī interešu izglītības programmu sagatavošanas klasēs. Profesionālās ievirzes izglītību skolā var apgūt no 8 līdz 15 gadu vecumam, bet interešu izglītību sākot no 4 gadu vecuma. Nodarbībās bērni un jaunieši apgūst zīmēšanu, gleznošanu, veidošanu, aušanu, grafikas iespiedtehnikas atspiešanu, animācijas filmiņas veidošanu un citas interesantas lietas. Ar saviem darbiem audzēkņi piedalās  Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajos konkursos un semināros, festivālos, ārvalstu konkursos, plenēros, kā arī dažādos Ventspils pilsētas pasākumos un izstādēs. Tāpat skola regulāri organizē audzēkņu darbu izstādes mūsu pilsētā – Pārventas bibliotēkā, Teātra namā ”Jūras vārti”, Augstskolas bibliotēkā un Ventspils Galvenās bibliotēkas izstāžu zālē.

Ventspils pilsētas tautas deputātu valde 1992. gada 8.maijā lēma par Ventspils Mākslas skolas dibināšanu un 1993.gada 1. septembrī tika uzņemti pirmie audzēkņi.

Šobrīd, 2023./2024. mācību gada sākumā, Ventspils Mākslas skolā mācās 277 audzēkņi.

Ventspils Mākslas skola gaidīs jebkuru interesentu uz jubilejai veltīto bilžu instalācijas pasākumu, 7.septembrī plkst 16:00, Ventspils Amatu mājas izstāžu zālē.

06.09.2023.