2021.gada Pasaules čempionāts galda hokejā šogad norisinājās no 13.augusta līdz 15.augustam Tallinā (Meriton Grand Hotel Tallinn), Igaunijas galvaspilsētā. Ar Latvijas galda hokeja federācijas lēmumu Latvijas izlasē tika iekļauti arī vairāki ventspilnieki: Elvijs Siliņš, Alvis Siliņš, Edžus Kaņeps (OPEN klasē), Elēna Rācenāja (dāmu kategorijā), Dāvis Apfelbaums (junioru kategorijā) – un Ventspils Jaunrades nama galda hokeja interešu grupas vadītājs Aleksandrs Žernovojs (senioru kategorijā).

Vislielākos panākumus Pasaules čempionātā Latvijas izlasei izdevās gūt komandu cīņās. Latvijas izlases komanda, pusfinālā pieveicot Krieviju un finālā izcīnot uzvaru pār Ukrainu, pirmo reizi galda hokeja vēsturē izcīnīja Pasaules čempionu titulu! Latvijas zelta medaļnieku sastāvā cīnījās un zelta medaļu ieguva arī ilggadējais Ventspils Jaunrades nama pulciņa audzēknis Elvijs Siliņš.

Visi 3 dalībnieki izcīnīja vietas dalībai OPEN PLAY OFF cīņām, kurās pirmo kārtu kā vienīgais pārvarēja Elvijs Siliņš, otrajā kārtā sīvā cīņā piekāpjoties Krievijas spēlētājam J.Galuzo, kurš noslēgumā izcīnīja Pasaules čempiona titulu. OPEN klasē ventspilnieki ierindojās 16. (Elvijs Siliņš), 18. (Edžus Kaņeps) un 28. (Alvis Siliņš) vietās 110 dalībnieku konkurencē.

Dāmu komandu cīņās Latvijas komanda diemžēl ierindojās tikai 4.vietā, pusfinālā piekāpjoties Krievijas komandai un atdodot bronzas medaļu Igaunijas izlasei. Izlases pārstāvei ventspilniecei Elēnai Rācenājai otrais labākais rezultāts starp Latvijas izlases dāmām – 9.vieta dāmu konkurencē individuālajās cīņās.

Latvijas Junioru komandai tāpat kā dāmām izcīnīta 4.vieta komandu cīņās. Individuālajās spēlēs Ventspils Jaunrades nama pārstāvis Dāvis Apfelbaums 24 dalībnieku konkurencē ierindojās 13.vietā.

Veterānu komanda, kuras sastāvā cīnījās Ventspils Jaunrades nama pulciņa vadītājs Aleksandrs Žernovojs, šoreiz nepiedalījās tās spēcīgākajā sastāvā, jo iztrūka viens no spēcīgākajiem veterānu nominācijas cīnītājiem. Rezultātā veterāni izcīnīja 5.vietu.

Jāatzīmē, ka šobrīd Ventspils Jaunrades nama galda hokejisti pasaules reitingā ieņem augsto 7.vietu starp 520 reģistrētajiem galda hokeja klubiem.