Ar godalgotām vietām no 12. Rīgas Starptautiskā Jauno pianistu konkursa atgriezušies Ventspils Centra sākumskolas audzēkņi. Konkurss norisinājās no 14. līdz 15.oktobrim Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.

Ventspils Centra sākumskolas jaunie pianisti sevi parādīja ļoti pārliecinoši, startējot D kategorijā:

  • Pēteris Lauva – 2.vieta;
  • Marta Pūce un Elīna Veinberga – 3. vieta.

Liels prieks arī par skolas pagājušā gada absolventi Unu Zariņu, kura mācības turpina Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 7. klasē un mūzikas skolas ģitāras klasē, konkursā pārliecinoši ieguva 1. vietu, kā arī saņēma naudas balvu no Šveices kā labākā pianiste no Latvijas.

Konkursam dalībniekus sagatavoja pedagoģes Sandra Sproģe un Ilva Freiberga.

Konkursu vēroja starptautiska žūrija, kuras locekļi ir daudzu dažādu Eiropas un pasaules pianistu konkursu galvenās balvas ieguvēji.

Šādi konkursi dāvā dalībniekiem pieredzi, pārliecību un ļauj iemirdzēties jaunajām zvaigznēm. Prieks par jauno mākslinieku sasniegumiem un vēlam zvaigžņotu, piepildītu tālāko muzicēšas ceļu!

Savukārt, 16. oktobrī Pārventas bibliotēkā Centra sākumskolas skolēni noklausījās konkursa ekspertes Noras Lūses stāstījumu par flīģeļa būvi laikmetiskos griežos un baudīja konkursa dalībnieku koncertu.

20.10.2023.