Ventspils bibliotēka septembrī uzsāks 9. sezonu projekta “Grāmatu starts” “Pūcīšu skolā”. Pirmā nodarbība notiks 23. septembrī plkst. 12.00 Bērnu, Pārventas un Gāliņciema bibliotēkā vienlaikus.


“Grāmatu starts” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra un LNB Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas programma 3-4 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem. 
“Grāmatu starts” aicina uz pirmo tikšanos ar bibliotēku, iepazīstina ar grāmatu pasauli un mudina lasīt. Bērni atklāj bibliotēkas kā aizraujošas un interesantas vietas un iesaistās “Pūcīšu skolā” – izzinošās un attīstošās nodarbībās bibliotēkā.

Ventspils Bērnu un Pārventas bibliotēka projektā iesaistījusies kopš tā pirmsākumiem. Šogad projektam pievienojas arī Gāliņciema bibliotēka, aicinot bērnus uz jaunajām, skaistajām telpām Kuldīgas ielā 138.
Kopumā grupām notiks piecas nodarbības reizi mēnesī līdz 2024. gada janvārim. Nodarbības ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, nepieciešams laikus pieteikties dalībai klātienē vai zvanot uz bibliotēku, kurā esat nolēmuši nodarbības apmeklēt – Bērnu bibliotēku (tālr. 636 27361), Pārventas bibliotēkas bērnu nodaļu (tālr. 636 80075) vai Gāliņciema bibliotēku (tālr. 636 24485)

Interesentu skaits parasti ir liels, un nereti atkārtoti “Pūcīšu skolā” tiek pieteikti bērni, kuri jau skoliņu absolvējuši citu gadu, tāpēc, ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, atkārtoti nevarēs pieteikties. Turklāt nevarēs apmeklēt “Pūcīšu skolu” vairākās Ventspils bibliotēkas filiālēs vienlaicīgi.

Lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” Latvijas bibliotēkās notiek ar LNB Atbalsta biedrības ziedotāju, pašvaldību, Ziedot.lv un LR Kultūras ministrijas atbalstu. Ziedot projektam iespējams www.gaisma.lv.

04.09.2023.