Ventspils 4. vidusskola uzņem Erasmus+  projekta “Globalizācijas izaicinājumi nacionālajai identitātei un Eiropas integrācijai” 19 jauniešus no Somijas, Vācijas un Dānijas dalībskolām.

Projektā Ventspils 4. vidusskola sagatavoja un realizē dažādas aktivitātes par tēmu “Saprotamies komunicējot”. Latvijas tikšanās mērķis ir noskaidrot nacionālās identitātes pamatkodu, lai saprastu, cik līdzīgi tomēr mēs esam, un mēģinātu noskaidrot, kas ir starpetnisko konfliktu iemesli.  

Tikšanās Latvijā aktivitātes tiek veidotas 3 daļās:

  1. Vienā daļā jaunieši stāstīs par savām un savas nācijas vērtībām. Projekta dalībnieki, iestudējot pasaku, iepazīstinās ar savas nācijas folkloru un tajā ietvertajām pamatvērtībām, lai noskaidrotu, vai nacionālās nav vispārcilvēciskākās vērtības.  
  2. Otrā daļā jauniešiem organizēta tikšanās ar žurnālistu Igoru Vatoļinu, lai diskusijā noskaidrotu, kāpēc mūsdienu sabiedrībai nepieciešama kritiskā domāšana. Dalībnieki apmeklēs nodarbību Okupācijas muzejā, kurā pastāstīs par propagandas mehānismiem Otrajā pasaules karā, kā arī skatīsies mākslas filmu par politiķu mahinācijām.
  3. Kad jauniešiem būs radies iespaids par to, kas, kā un kāpēc ar mums manipulē, noslēdzošā daļa veltīta pārmaiņu vadīšanai. Pēc tam, kad projekta dalībnieki iepazīs Loesje plakātu radīšanas tehniku, viņi veidos sociālās reklāmas ar tēmu “Domā. Neļaujies manipulācijai!”.

Visu nedēļu jaunieši pamatā strādā starptautiskās grupās, tā iepazīstot arī citu valstu viedokļus, situācijas, attieksmes un izpratnes. Protams, bez veidotajām aktivitātēm projekta dalībniekiem ir iespēja arī turpināt komunicēt neformālā gaisotnē, jo izmitināšanu ir uzņēmušās Ventspils 4.vidusskolas jauniešu ģimenes.

Šis projekts 3 gadu laikā paredz 4 jauniešu tikšanās katrā dalībvalstī. Tikšanās Latvijā ir trešā. Pirmā tikšanās notika 2017. gada oktobrī, kad skolas tikās Somijas pilsētā Tamperē, lai strādātu pie tēmas “Pagātne, tagadne un imigrācijas/emigrācijas valoda”. Otrā tikšanās notika 2018.gada aprīlī Vācijas pilsētā Neištrēlicā ar tēmu “Bēgļi pagātnē un tagad – risinājumi nākotnei”. Savukārt pēdējā tikšanās notiks 2019. gada maijā Dānijas pilsētā Stovringā.

Ko domā jaunieši par notikušajām projektu tikšanās reizēm

  • Šādi projekti,  ticiet vai nē, bet arī tik īsā laika posmā ļauj iegūt draugus, no kuriem ir grūti šķirties (Sabīne);
  • Šis projekts ir pilnīgi mainījis manu uzskatu par pārējo pasauli (Kārlis);
  • Projekts, kas mainīja uzskatus, jūtas un mani pašu (Evija);
  • Iespēja lietot skolā iegūtās zināšanas (Reinis);
  • Kopumā tā bija ļoti jautra, bet arī ļoti produktīva nedēļa (Karīna);
  • Bija ļoti izglītojoši un noderīgi personības attīstībai (Sandis).

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

13.09.2018.