Pirmdien, 30. janvārī, Ventspils skolu audzēkņi un pedagogi teātra namā “Jūras vārti” apmeklē baleta izrādi “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

Ar šo izrādi Ventspilī viesojas Harkivas Nacionālais akadēmiskais operas un baleta teātris no Ukrainas. Baleta mūzikas autors ir Bogdans Pavlovskis. Henrija Majorova horeogrāfijā balets “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” Harkivas operas un baleta teātrī pirmizrādi piedzīvoja 1975.gadā. Kopš tā laika iestudējums ir nemainīga repertuāra sastāvdaļa, kas aizrauj ne tikai bērnus, bet arī pieaugušo auditoriju. Interesants sižets un gaiša mūzika, apvienota ar dinamiskām ainām un spilgtiem aktieru priekšnesumiem, ieskaitot katru no septiņiem rūķīšiem.

Izrāde “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” uzbur  pasaku valstību, kas ir pilna maģijas – ar labajiem un ļaunajiem tēliem, jautriem rūķiem un skaistu mīlas stāstu. Šī pasaka  māca bērniem ticēt labajam, būt laipniem, taisnīgiem un to, ka ir iespējams pārvarēt visas grūtības.

Dienas izrādi mācību programmas ietvaros apmeklē 4. un 5. klašu skolēni, kuri mūzikas stundās mācās par baletu kā mākslas veidu, bet iespēju apmeklēt baleta vakara izrādi izmantos interesenti no citām klasēm, kā arī pedagogi.  Ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu ieeja skolēniem un pedagogiem ir bez maksas.

30.01.2023.