Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī no 1.septembra ekspresizstāde “Skolas lietas”.

Pils Izglītības centrā, 1.stāvā iekārtota neliela izstāde, kurā var apskatīt dažādu gadsimtu skolas lietas, un, iespējams, dažas var likties gluži nesaprotamas. Piemēram, ko dara ar logaritmisko lineālu?  Izrādās, to izgudroja jau 17.gs. kā mehānisko analogo skaitļotāju un turpināja ražot līdz pat 20.gs, 70.gadiem, kamēr neieviesās zinātniskiem aprēķiniem paredzētie kalkulatori.

Bet ir arī nemainīgās skolas vērtības – godīgs koka lineāls ar dīvainiem rotājumiem – tankiem un karavīriņiem u.c. padomju bērnības regālijām. Atbilstoši Izglītības centra biežākajiem iemītniekiem, eksponēta arī Ventspils muzejpedagoga Ilvas Buntikas 1974./75.m.g. literatūras pierakstu klade, kurā lasāms sirsnīgs tēlojums par sunīti.

Ekspresizstādē līdzās šīfera rakstāmtāfelei – grezna rokraksta paraugs 20.gs. sākuma toreizējā skolnieka Jāņa Sviestiņa ģeogrāfijas pierakstu burtnīcā, mazītiņas akvareļkrāsas no 20.gs. 30.gadiem un visvisādas dzelzs rakstāmspalvas un pat īsta tušas pudele. Skolas lietas vieno paaudzes, un kopā ar mammu/tēti un vecmāmiņu/vectētiņu muzeju apmeklēt noteikti būs jautrāk!

Izstāde “Skolas lietas” iesaistīta arī Ventspils muzeja akcijā “Muzeja ABCD”, kas norisinās no 1.-9.septembrim.

Plašāk: http://muzejs.ventspils.lv/ventspils-muzeja-akcija-muzeja-abcd/

02.09.2022.