Trešdien, 17. maijā, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā noticis plašs un aktīvs pasākums “Brīvdabas meistarklašu labirints”, kura laikā apkopots Ventspils pirmsskolās paveiktais brīvdabas pedagoģijas jomā, vienlaikus daloties pieredzē par bērniem aizraujošu aktivitāšu organizēšanu dabā.

Pasākumā kopā piedalījās teju 250 cilvēki – gan mūsu pirmsskolu pedagogi un bērni, kā arī viesi no kaimiņu novadiem Ziemeļkurzemē. Brīvdabas pedagoģija Ventspilī tiek realizēta jau vairāk nekā desmit gadus, ikdienā atvēlot laiku bērnu darbībai dabā, piedaloties dažādās aktivitātēs, akcijās un izaicinājumos.

Gatavojoties šim pasākumam, jau vairākus mēnešus Ventspils pirmsskolas piedalījās izaicinājuma akcijā “Spēle dabā”, kur ar pašu gatavotām brīvdabas spēlēm un uzdevumiem izaicināja kādu citu pirmsskolu. Spēļu veikšana un nākamās pirmsskolas izaicināšana tika filmēta un publicēta Izglītības pārvaldes Facebook kontā. Aicinām iepazīties gan ar video atskatu no “Brīvdabas meistarklašu labirinta”, gan ar pirmsskolu veidotajām brīvdabas spēlēm mūsu Facebook lapā: https://www.facebook.com/watch/100063620077978/731959018677380/

Sakām paldies pasākuma “Brīvdabas meistarklašu labirints” organizatoriem Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Varavīksne” vadītājai Kristīnei Boitmanei ar komandu.

20.05.2023.