Aizvadītās nedēļas nogalē no 10. līdz 12. jūnijam Slovēnijas pilsētā Kraņā norisinājās Eiropas čempionāts galda hokejā un tradicionāli kuplā skaitā tika pārstāvēta arī Latvija. Kopumā čempionātā tika izspēlēti desmit medaļu komplekti.

            Latvijas Galda hokeja izlases sastāvā ar spožiem panākumiem bija redzami arī Ventspils Jaunrades nama audzēkņi. Latvijas Junioru komandā bija iespējams redzēt Dāvi Apfelbaumu un Mārci Rādeli. Šie jaunieši izcīnīja godalgojamās zelta medaļas un kļuva par Eiropas čempionātiem. Visprestižākajā OPEN komandu kategorijā Latvijas komandas izlases sastāvā ventspilnieki Elvijs Siliņš un Alvis Siliņš arī izcīnīja zelta medaļas un Eiropas čempionāta titulu. Lielu uzslavu arī sakām ventspilniekam Edžum Kaņepam par kvalifikāciju Open individuālajā kategorijā, cīņas sparu un neatlaidību.

            “Latvijas galda hokeja federācijas vārdā gribētu pateikties Ventspils valstspilsētas pašvaldībai, deputātiem, pašvaldības un Ventspils Jaunrades nama darbiniekiem un personīgi Ventspils valstspilsētas izglītības pārvaldes vadītājai Inetai Tamanei un Ventspils Jaunrades nama direktorei Vitai Hermansonei par lielisku atbalstu Latvijas Galda hokejam! Pateicoties Jūsu atbalstam Latvija ir viennozīmīgi Eiropas un Pasaules vadošā galda hokeja valsts.” – Romans Blūmentāls.

Lai gan sacensības bija saspringtas un izaicinošas, Latvijai šis bija medaļām bagātākais Eiropas čempionāts. Kopā tika izcīnītas 11 medaļas no kurām – 4 zelta, 4 sudraba un 3 bronza.

15.06.2022.