Ceturtdien, 5. decembrī, no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00 Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā notiks pasākums “Kontakt(s)krējiens”, kura laikā skolas vecāko klašu skolēniem tiks dota iespēja satikt dažādu jomu profesionāļus – aizrautīgus un iedvesmojošus darītājus – lai iepazītos ar viņu darba ikdienu un pienākumiem un saprastu, kā domā, rīkojas un sevi motivē cilvēki, kuri dzīvē daudz sasnieguši.
Pasākumā apmēram 50 skolēniem piebiedrosies viesi – Raivis Ekšteins, IT risinājumu uzņēmuma “InPass” dibinātājs, Zane Jaunbelzēja, zobārstniecības klīnikas “Planta ZI” stomatoloģe, Pēteris Rautmanis, IT risinājumu uzņēmuma “Wunder” programmētājs, Salvis Roga, Kurzemes Biznesa inkubatora valdes priekšsēdētājs, Māris Valtenbergs, Ventspils Kultūras centra direktors, Ruta Šenkevica, Radošās maizes laboratorijas ““RaMaLa” dibinātāja, Kārlis Kravis, nodibinājuma “Iespējamā misija” direktors, Mikus Brakanskis, SIA “Bucher Municipal” vadītājs, Inese Siliņa, biedrības “Kurzemes NVO centrs” valdes priekšsēdētāja, Inga Pāvula, supervizore un profesionālās pilnveides mācību vadītāja, Didzis Ošenieks, Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks, Kristians Jacevičs, Ventspils Jauniešu mājas vadītājs, Rebeka Busule, Dr. Klauns “Orff mūzikas studijas” vadītāja Ventspilī, Ilze Samīte, sarunu festivāla “Lampa” bērnu un jauniešu programmas kuratore, sarunu skolas “Lampa” vadītāja, kā arī Agnese Olesena, SIA “Diana Sveces” direktora vietniece.
Pasākums plānots tā, lai iespēja dzirdēt, uzklausīt un izteikties būtu gan sarunu viesiem, gan skolēniem. Pirmās 10 minūtes izteiksies viesis, brīvā formā izstāstot par savu ikdienu un darba pienākumiem, prieka un gandarījuma avotiem, profesionālajiem un personīgajiem izaicinājumiem un to pārvarēšanu, savām rakstura īpašībām un prasmēm, un citiem savas profesionālās un personīgās dzīves aspektiem, kas jauniešiem turpmākajā dzīvē varētu noderēt. Nākamās 10 minūtes izteiksies jaunieši, īsumā pastāstot par sevi un savu līdzšinējo pieredzi, uzdodot jautājumus par viesa profesionālo darbību, gūtajām dzīves mācībām un pieņemtajiem lēmumiem. Tāpat jaunieši varēs komentēt un izteikt savu viedokli par sarunas viesa paustajām idejām un atziņām. Noslēgumā jaunieši apkopos sarunas laikā iegūto pieredzi un formulēs vienu konkrētu apņemšanos, ko pēc sarunas centīsies īstenot.
Šāda formāta sarunas vienlaicīgi notiks 10 līdz 15 sarunu pieturās, katrā no kurām sarunai satiksies viens aicinātais viesis un divi līdz trīs ģimnāzijas skolēni. Jauniešiem kopumā būs iespēja paviesoties trīs šādās sarunas pieturās, un sarunas viesiem būs iespēja trīs reizes atbalstīt skolēnus viņu centienos sevi pilnveidot, mācoties no citu cilvēku pieredzes.
29. 11. 19.