Ventspils tehnikumā 2024. gada 25. aprīlī notiks projekta “Manas pirmās Eiropas vēlēšanas” pasākums “Demokrātijas pēcpusdiena”, kurā piedalīsies mūsu otrā kursa izglītojamie, atzīmējot arī Latvijas gadadienu – 20 gadi kopš pievienošanās Eiropas Savienībai jeb Latvija Eiropas Savienībā – 20.

Jauniešiem septiņās aizraujošās stacijās būs sagatavoti dažādi uzdevumi un aktivitātes ar mērķi nostiprināt zināšanas par demokrātiju, tās nozīmi un demokrātiskas valsts pamatprincipiem mūsdienās, veicināt kritisko domāšanu, uzsvērt pilsoniskās līdzdalības nozīmi jauniešu ikdienā, sniegt ieskatu par Eiropas Savienību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu nozīmi gan Eiropas Savienības, gan demokrātijas kontekstā.

Demokrātijas pēcpusdienā jauniešiem būs iespēja iepazīt un analizēt 16 partiju programmas, lai veicinātu izpratni par to, kā izvērtēt sniegto partiju informāciju un atbildīgi veiktu savu pilsonisko pienākumu tik nozīmīgā lēmumā. Šajās vēlēšanās Eiropas Parlamentā tiks ievēlēti deviņi deputāti no Latvijas, kuri turpmāko piecu gadu laikā pārstāvēs gan Latvijas, gan Eiropas intereses un virzīs parlamentam izskatīšanai nozīmīgus jautājumus, lai stiprinātu Eiropas savienību un demokrātijas vērtības. Jauniešiem būs jāizvirza savas vērtības, kas atbild uz jautājumu – kā Eiropas Savienība ietekmē Latvijas pilsoņu ikdienu? Izvirzot būtiskākās vērtības, jauniešiem būs jāanalizē to atbilstība partiju programmām, lai pēc veiktās izpētes varētu savas komandas – grupas viedokli prezentēt, veicinot diskusiju par iegūto rezultātu ar mērķi jauniešiem veicināt izpratni – par ko katrs varētu balsot Eiropas vēlēšanās un kāpēc ir svarīgi iet uz vēlēšanām un vēlēt.

Projekta “Manas pirmās Eiropas vēlēšanas” pēdējā aktivitātē jaunieši piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanu simulācijā, lai nostiprinātu projekta laikā iegūtās zināšanas un pirms īstajām vēlēšanām būtu pavisam izprotams vēlēšanu process un savas balss nozīmīgums šajās vēlēšanās. Jāatzīmē, ka Ventspils tehnikuma jaunieši ar lielisku panākumu parādīja savas spējas pirmajā projekta “Manas pirmās Eiropas vēlēšanas” aktivitātē – debašu turnīrā “Debates par Eiropas Parlamenta lomu Latvijā”, kurā mūsu komanda ieguva godpilno pirmo vietu. Ventspils tehnikuma komandu pārstāvēja šādi jaunieši: Aivis Grubenbergs, Uldis Žukovskis, Daniela Keine un Ineta Kalniņa. Eiropas vēlēšanas Latvijā notiks jau 2024. gada 8. jūnijā un ir būtiski jauniešiem veicināt izpratni par Eiropas Parlamenta vēlēšanu nozīmi, jo Eiropas Parlaments pieņem tiesību aktus, kas ietekmē ikviena cilvēka dzīvi un skar tādas svarīgas prioritātes kā vide, drošība, migrācija, sociālā politika, patērētāju tiesības, ekonomika, tiesiskums un daudzi citi jautājumi. Svarīgs ir ikviena, tai skaitā jaunieša balsojums par to, kādi deputāti Eiropas Parlamentā tiks pārstāvēti no Latvijas.

Pasākums notiek projekta “Manas pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienība. Šeit publicētā informācija atspoguļo tikai Ventspils Izglītības pārvaldes viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas atspoguļošanu.

24.04.2024.