Ceturtdien, 16. februārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu atbalstīt Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Izglītības pārvalde” kā vadošā partnera dalību Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projektā “Laužot stereotipus”.

Projekta mērķis ir kopīgu risinājumu un metožu izstrāde, uzlabojot iekļaujošās izglītības pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un atbalsta sistēmu un veicinot izpratni par iekļaujošo izglītību visā sabiedrībā.

Projekta ietvaros Ventspils Pārventas pamatskolas pedagogi sadarbosies ar projekta partneriem no Somijas (Metropolia University of Applied of Sciences) un Igaunijas (Narva Language Lyceum). Projektā iesaistītie pedagogi izstrādās jaunus un paplašinās jau esošos praktiskos risinājumus, piemēram, digitālās vadlīnijas speciālistiem, lai uzlabotu  ikdienas izglītības pakalpojumus, tai skaitā atbalsta sistēmas lomu un pieejamību iekļaujošā izglītībā. Pedagogi arī viesosies un praktizēsies pārējo projekta partneru izglītības iestādēs.

Ventspils Izglītības pārvaldes kopējās plānotās projekta īstenošanas izmaksas ir līdz  76 234,30 EUR, no tām 80% finansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds un 20% Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Projekta uzsākšana paredzēta š.g. 1. martā un tā ilgums būs 18 mēneši.

17.02.2023.