Šī gada 9. decembrī Ventspils Valsts 1. ģimnāzija, pirmā latviešu vidusskola neatkarīgajā Latvijā, svinēs 100 gadu jubileju. Pastāvēšanas gados skolu absolvējuši  4899 jauniešu un strādājuši ap 400 skolotāju. Svētku nedēļā skolas saime aicina uz dažādiem pasākumiem, koncertiem, konferencēm un salidojumu, kas norisināsies 8.decembrī.

Gatavojoties skolas simtgadei, skolā tiek gatavots rakstu krājums, kurā tiks publicētas skolas balvas “Lielā cerība” ieguvēju atmiņas, pārdomas un atziņas par skolas gadiem, karjeru, sasniegumiem un dzīvi. Ar šiem rakstiem veidojas tilti starp dažādām skolas paaudzēm, stiprinās piederības apziņa un patriotisma cauraustas lepnuma jūtas par savu skolu.

Ģimnāzijas 99.gadu svinībās skola atvēra labo ideju banku skolēniem “ES apņemos sev, savai skolai, Latvijai” un šogad skolēni svētku laikā stāstīs, kā veicies ar apņemšanos īstenošanu.

Visu gadu skolā notiek mākslinieku-absolventu izstādes. Rakstniece un absolvente Laimdota Sēle, gatavojoties savas skolas jubilejai, raksta dokumentāli vēsturisku romānu “Mūžam jaunā simtgadniece”. Grāmata tiks atvērta svētkos 8.decembrī.

Svētku nedēļā Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā notiks šādi pasākumi:

  • decembrī plkst. 12.00 koncerts “Es sveicu savu skolu” un ģimnāzijas rakstu krājuma “Lielo Cerību Raksti” atvēršana;
  • decembrī plkst.10.00 notiks konference “Personības loma izglītībā: vakar, šodien, rīt”.

Ar uzrunām uzstāsies Ventspils Livonijas ordeņa pils vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga; rakstnieks, romāna “Skolotāji” autors Andris Akmentiņš; lektore, publiciste un mācību materiālu autore Aija Tūna; Biznesa Augstskolas “Turība” rektors un valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis; Latvijas 1. Kristīgās skolas dibinātāja un direktore Vera Volgemute Rozīte.

Paralēli konferences programmai Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolēni strādās radošās darba grupās par konferences tēmu.

Reizē ar konferencei, 7.decembrī plkst. 12.00  notiks  Teodora Grīnberga  piemiņas plāksnes  atklāšanas svinīga ceremonija pie skolas.

Visus absolventus Simtgadniece gaidīs uz salidojumu 8.decembrī, kas sāksies plkst. 17.00 ar svinīgu pasākumu Ventspils Olimpiskā centra hallē, apsveikumiem un  lāpu gājienu uz skolu, savukārt vakara saviesīgā daļa notiks ģimnāzijas telpās, kur muzicēs grupas “Jūrkant” un “Roja”, bet plkst.00.00 būs krāšņa uguņošana.

02.11.2018.