Vasaras mēnešos dažādas Latvijas basketbola izlases vecuma grupas aizvadīs Eiropas čempionātus un Pasaules kausus. Arī šogad Latvijas izlašu kandidātos iekļauti Ventspils spēlētāji, bet treneru kolektīvam pievienojušies arī divi Sporta skolas treneri.

Latvijas U19 vīriešu izlasei pievienosies Ričards Vitoļskis un Agris Stankevics, kā arī pagājušā gada U18 Eiropas vicečempions Dāvids Vīksne, palīdzot Latvijas izlasei cīnīties par Pasaules kausu. Dāvids Ventspils basketbola saimei pievienojās aizvadītā gada rudenī, kad tika iekļauts Basketbola kluba “Ventspils” un “Ventspils Augstskolas” komandās.

Izlases galvenais treneris Artūrs Visocskis-Rubenis sākotnēji izlases kandidātos bija iekļāvis arī Ralfu Lāci, taču pēc aizvadītiem treniņiem U19 sastāvā Lācis pievienojās U20 izlasei.

U19 Pasaules kausa izcīņa sāksies 29. jūnijā Grieķijas pilsētā Heraklionā. Latvijas puišu izlase iekļauta B grupā un turnīra pirmajā posmā cīnīsies ar Mali, Austrālijas un Kanādas junioru izlasēm. Astotdaļfinālā būs jācīnās ar kādu no A grupas komandām – ASV, Lietuvu, Jaunzēlandi vai Senegālu.

Latvijas izlases U19 kandidātu sarakstā bija iekļauts arī Kristaps Ķilps, kurš pērn ar U18 izlasi un Vīksni izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas un U19 izlases dalību Pasaules kausā. Šogad Ķilps vēlreiz palīdzēs U18 izlasei.

Treniņnometne sāksies 25. jūnijā. Gatavošanās laikā paredzētas pārbaudes spēles ar Vācijas, Lietuvas un Gruzijas U18 izlasēm, kā arī līdzdalība U18 Baltijas kausa izcīņā Kauņā.

Eiropas U18 čempionāts Grieķijas pilsētā Volosā sāksies 27. jūlijā, grupas turnīrā Latvijas komanda spēlēs ar Grieķijas, Slovēnijas un Francijas izlasēm. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas vienībām (Spānija, Horvātija, Somija, Nīderlande). Uzvarētāji turpinās cīņu par 1. līdz 8. vietu, zaudētāji par 9. līdz 16. vietu.

Savukārt “Spars” basketbolists Ralfs Ērkšķis iekļauts Latvijas U20 vīriešu izlases kandidātos. Latvijas U20 vīriešu izlases (1999. dzimšanas gads un jaunāki) galvenais treneris Kristaps Zeids uz gatavošanos Eiropas čempionātam uzaicinājis 14 spēlētājus.

Eiropas U20 čempionāts no 13. līdz 21. jūlijam risināsies Izraēlas pilsētā Telavivā. Latvijas komanda C grupas turnīrā cīnīsies ar Vācijas, Spānijas un Horvātijas komandām. Astotdaļfinālā C grupas četrinieks tiksies ar D grupas vienībām (Lietuva, Grieķija, Slovēnija, Polija). Uzvarētāji turpinās cīņu par 1. līdz 8. vietu, taču zaudētāji par 9. līdz 16. vietu.

Visus Ventspils sportistus ikdienā trenē sporta skolas “Spars” treneris Matīss Graudiņš.

Toms Markuss Salnājs iekļauts Latvijas U14 puišu kandidātu sarakstā, kuri trenera Mārtiņa Fomina vadībā gatavosies Baltijas kausa izcīņai. Turnīrs Igaunijas pilsētā Paidē notiks no 14. līdz 16. jūnijam. Salnāju ikdienā sporta skolā trenē Jānis Zemelis.

Latvijas izlasei palīdzēs arī sporta skolas “Spars” basketbola nodaļas vecākais treneris Matīss Graudiņš, kurš vadīs Latvijas U19 sieviešu izlasi (2000. dzimšanas gads un jaunākas). Galvenais treneris Matīss Graudiņš gatavos U19 sieviešu izlasi startam Pasaules kausa izcīņā, kas no 20. līdz 28. jūlijam notiks Taizemes galvaspilsētā Bangkokā.

Savukārt skolas basketbola nodaļas treneris Reinis Ziemelis pievienojies Latvijas U18 meiteņu izlases treneru kolektīvam, kur asistēs galvenajam trenerim Aināram Čukstem. Eiropas U18 meiteņu čempionāts no 6. līdz 14. jūlijam notiks Sarajevā.  Latvija ielozēta D grupā pret Lietuvu, Bosniju un Poliju.

Vēlam panākumus visiem sportistiem un treneriem, sasniedzot visaugstākos rezultātus!

10. 06. 19.