Ventspilī joprojām strādā pieci dežūrdārziņi – pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaigznīte”, “Margrietiņa”, “Saulīte”, “Bitīte” un “Pasaka”, nodrošinot 43 dežūrgrupu darbību gadījumiem, kad vecākiem nav iespēju nodrošināt bērna pieskatīšanu ģimenē. Tomēr, ņemot vērā novēroto bērnu skaita pieaugumu, Ventspils Izglītības pārvalde pieņēmusi lēmumu 11. maijā atvērt papildu dežūrdārziņu – pirmsskolas izglītības iestādi “Vāverīte”.

Ja pagājušajā nedēļā pilsētas dežūrdārziņus dienā apmeklēja vidēji 317 bērni, tad nu to skaits dienā tuvojas 400. Pēc Ventspils Izglītības pārvaldes ieteikuma uzturēšanos dežūrgrupās vienlaicīgi jānodrošina līdz 10 bērniem. Lai tas būtu iespējams arī turpmāk, tādējādi palielinot iespēju distancēties, no 11. maija durvis audzēkņiem vērs pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”. Vienlaikus atgādinām, ka dežūrdārziņi paredzēti tikai tādiem gadījumiem, kad vecākiem nav iespējams nodrošināt bērnu pieskatīšanu ģimenē!

Dežūrdārziņa “Vāverīte” kontaktinformācija:

Adrese: Bērzu iela 51, Ventspils

Tālr.: 636 22470

Vadītāja: A. Brūkle, tālr. 29996950

Ja bērns pirmsskolas izglītības iestādi vēlēsies apmeklēt pēc prombūtnes, lūdzam vecākus vismaz dienu iepriekš iesūtīt pieteikumu uz e-pastu [email protected], norādot audzēkņa vārdu, uzvārdu, personas kodu, vecāku kontakttālruni, vēlamo dežūrdārziņu un dežūrdārziņa apmeklēšanas uzsākšanas laiku. Gadījumos, ja bērns atradies prombūtnē no dežūrdārziņa, bet šajā laikā nav slimojis un tam nav nekādu saslimšanas simptomu, ierodoties dežūrdārziņā, ārsta zīme nav nepieciešama un bērna veselības stāvokli vecāku klātbūtnē novērtēs viena no divām pirmsskolas izglītības iestādes medmāsām. Viena no tām mēra bērnu temperatūru, audzēkņiem ierodoties pirmsskolas izglītības iestādē, savukārt otra pievērš īpašu uzmanību tiem bērniem, kuri pirmsskolā atgriezušies pēc prombūtnes. Ja bērns nav apmeklējis dežūrdārziņu infekcijas slimību pazīmju dēļ vai slimojis ar infekcijas slimību, nepieciešama ārsta zīme. Tāpat vecākiem pirmajā dežūrdārziņa apmeklēšanas dienā un katru pirmdienu jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav bijuši kontaktā ar saslimušajiem vai kontaktpersonām, kā arī vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Savukārt, sniedzot atbalstu ģimenēm, kuru bērni šobrīd dežūrdārziņus neapmeklē un tiek pieskatīti mājās, Ventspils Izglītības pārvaldes mājaslapā katru darbadienu tiek publicēti mācību materiāli pirmsskolas vecuma bērniem darbam mājas apstākļos, kurus brīvprātīgi un pēc saviem ieskatiem var izmantot katra ģimene. Jaunākie uzdevumi katru rītu pieejami ŠEIT.

Vēlreiz vēršam uzmanību – valstī joprojām ir ārkārtēja situācija un visdrošāk ir mājās!

06. 05. 20.