Ventspilī turpina strādāt dežūrdārziņi – pirmsskolas izglītības iestādes “Eglīte” un “Varavīksne” – nodrošinot dežūrgrupu darbību katrā Ventas krastā.

  1. gada 20. martā abos dežūrdārziņos kopumā atrodas 45 bērni:
  • pirmsskolas izglītības iestādi “Eglīte” – 22 audzēkņi 6 grupās;
  • pirmsskolas izglītības iestādē “Varavīksne” – 23 audzēkņi 9 grupās.

Ventspils Izglītības pārvalde katru dienu seko līdzi bērnu skaitam un izstrādā kārtību operatīvai papildu dežūrdārziņa atvēršanai nepieciešamības gadījumā. Lai apkopotu informāciju un prognozētu bērnu skaitu, gadījumos, ja bērns dežūrdārziņu apmeklēs pēc prombūtnes, lūdzam vecākus vismaz dienu iepriekš iesūtīt pieteikumus uz e-pastu [email protected], norādot audzēkņa vārdu, uzvārdu, personas kodu, vecāku kontakttālruni, kā arī vēlamo dežūrdārziņu. Gadījumos, ja bērns atradies prombūtnē līdz 7 darbadienām un šajā laikā nav slimojis, ierodoties dežūrdārziņā, viņa veselības stāvokli vecāku klātbūtnē novērtēs viena no pirmsskolas izglītības iestādes medmāsām. Ja bērna prombūtne ir ilgāka par 7 darbadienām vai bērns šajā laikā slimojis, nepieciešama ārsta zīme.

Lai sniegtu ģimenēm atbalstu, turpmāk Ventspils Izglītības pārvaldes mājaslapā katru nedēļu tiks publicēti mācību materiāli pirmsskolas vecuma bērniem darbam mājas apstākļos, kurus brīvprātīgā kārtā un pēc saviem ieskatiem var izmantot katra ģimene. Pirmās nedēļas uzdevumi jau pieejami ŠEIT. Turpat esam apkopojuši arī dažādas tiešsaistes vietnes un lietotnes, kuras iespējams izmantot mācībām mājas apstākļos.

Vienlaikus atgādinām, ka, apmeklējot pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem reizi nedēļā – katru pirmdienu – jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši vīrusa skartās teritorijas, nav bijis kontaktā ar saslimušajiem vai kontaktpersonām, kā arī vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Visās Ventspils izglītības iestādēs tiek veikta pastiprināta telpu un inventāra dezinfekcija. Pie slēgtajām pirmsskolas izglītības iestādēm izvietotas informatīvas zīmes par slēgšanu, tās apsargā apsardzes firma un to teritoriju uzrauga iestādes sētnieks. Visas izglītības iestādes lūgts pastiprināti uzraudzīt arī Pašvaldības policijai.