Otrdien, 14.jūnijā, Ventspils Jauniešu mājā notika Ventspils 6.vidusskolas audzēkņa Georgija Kartašova dokumentālās filmas “Bērni” pirmizrāde.

Dokumentālās filmas stāsts ir par ukraiņu pusaudžiem, kuri Ventspilī ieradās bēgot no kara Ukrainā. Lai arī Ventspils 6.vidusskolā tika uzņemti 54 bērni no Ukrainas, savus stāstus par piedzīvoto dokumentālajā filmā izsaka 5 jaunieši – Arina un Nastja no Kijivas, Oksana no Krivijrihas, Marks un Timofejs no Odesas. Filmas sižeti ir sadalīti trīs daļās, kuru laikā pusaudži stāsta par to, kā uzzināja par karu, kā viņus pieņēma Latvijas sabiedrība un kādi ir pašreizējie nākotnes plāni.

“Pati ideja uzņemt šo filmu man radās pirmajā nedēļā, kad es uzzināju, ka mūsu skolā mācīsies bērni no Ukrainas. Ideja bija uzņemt ap 30 minūtēm ilgu dokumentālo filmu, kurā es intervētu dažus bērnus no Ukrainas,” saka Georgijs.

Filmas pirmizrādi bija iespēja vērot tikai izvēlētai auditorijai, jo kā minēja pats Georgijs – filma tika veidota priekš viņa paša, draugiem un paziņām. Tomēr, ja būs pieprasījums un vēlme, tad tiks domāts par filmas uzlabošanu un palaišanu plašākai auditorijai. Šobrīd dokumentālās filmas garums ir apmēram 30 minūtes, kuras montāža aizņēma ap 60 stundām.

Georgijs arī min, ka laikam ejot, pasaulē jau sāk pierast pie Ukrainā esošā kara un aizmirstam, ka daudzi no ukraiņiem vēl joprojām ir bez mājām. Šī filma ir atgādinājums, ka mēs nedrīkstam aizmirst visas šausmas, kas norisinās Ukrainā.

Norisinoties dokumentālās filmas pirmizrādei, tika atklāta ukrainietes Lidijas Khomenko fotoizstāde “Uzticēšanās ceļš”, kur ir iespējams vērot ukraiņu iedzīvošanos Ventspilī un tās vidē laika posmā no marta līdz jūnijam. Šo fotoizstādi ir iespējams apskatīt Ventspils Jauniešu mājā.

21.06.2022.