Sestdien, 9. septembrī, Ventspils sporta namā “Centrs” norisinājās Latvijas čempionāts svarcelšanā atsevišķos vingrinājumos pieaugušajiem. Sacensības pulcēja spēcīgākos Latvijas svarcēlājus no Daugavpils, Ludzas, Balviem, Ogres, Dobeles un Ventspils.

Viens no sacensību mērķiem bija pārbaudīt Latvijas izlases gatavību rudenī gaidāmajiem Eiropas čempionātiem jauniešiem un pieaugušajiem, kā arī Pieaugušo izlases gatavību Pasaules čempionātam.

Edgars Kāpiņš svara kategorijā līdz 62kg ierindojās 2.vietā, tostarp ar jauniem personīgiem rekordiem – raušanā 69kg un grūšanā 90kg. Zelta medaļu izcīnīja Edgars Koļeda no Daugavpils.

Jevgēņijs Haustovs svara kategorijā līdz 77kg izcīnīja divas trešās vietas arī ar jauniem personīgiem rekordiem – raušanā 90kg un grūšanā 110kg. Zelta un sudraba medaļas ieguva Daugavpils komandas dalībnieki – Artūrs Vaseļonoks ( 130kg, 160kg) un Ivans Timoščenko (95kg, 113kg).

Talantīgais Ritvars Suharevs svara kategorijā līdz 85kg izcīnīja divas zelta medaļas – raušanā 158kg, kas ir jauns personīgais un arī Latvijas rekords. Grūšanā Ritvars pacēla 182kg, trešajā mēģinājumā cenšoties  uzstādīt vēl vienu Latvijas rekordu-191kg, kas šajās sacensībās diemžēl bija nedaudz par smagu. Sudraba medaļu ieguva Armands Mežinskis no Dobeles – raušana 143kg, grūšana 173kg.

Rebeka Koha parādīja izcilu gatavību sezonas galvenajām sacensībām, startējot kopējā svara kategorijā sievietēm un pārliecinoši pārspēja visas konkurentes. Rebeka izcīnījā divas zelta medaļas  – raušanā 100kg, kas ir jauns Latvijas rekords. Rebeka ir pirmā svarcēlāja Latvijā, kura raušanas vingrinājumā cēlusi 100kg. Grūšanā Rebeka pacēla 115kg un uzvarēja kopējā sacensību vērtējumā pēc sinklera punktu tabulas, izcīnot kausu kā spēcīgākā sieviete Latvijā 2017. gadā.

105kg svara kategorijā, aiz Jāņa Griškova no Ogres – raušana 150kg, grūšana 185kg, Edgars Zemrūķis izcīnīja 2.vietu un 3.vietu – raušanā 146kg, grūšanā 160kg.

Artūrs Plēsnieks pārliecinoši startējot svara kategorijā +105kg, kur uzvarēja abos vingrinājumos, izcīnot divas zelta medaļas – raušanā 177kg, grūšanā 220kg.  Artūrs arī izcīnīja spēcīgākā svarcēlāja titulu starp visiem dalībniekiem.