2018.gada 31. jūlijā startēs NASA Pārkera Saules izpētes zonde, lai dotos ceļojumā uz Sauli un pazustu tās atmosfērā. Ikvienam pastāv lieliska iespēja pieteikties, lai piedalītos šajā misijā. Līdz 27. aprīlim var pieteikties, ierakstīt savu vārdu speciālajā plāksnē, kas dosies kopā ar zondi uz Sauli. Ventspils Jaunrades nama observatorijas lektori piedāvā palīdzību šīs unikālās iespējas izmantošanā un uz vietas piereģistrēties.
Zonde riņķos ap Sauli, atrodoties nieka 7 miljonu kilometru attālumā no Saules virsmas jeb fotosfēras. Primārais zinātnieku mērķis ir noskaidrot, kā notiek enerģijas un karstuma pārnese vainagā, kas paātrina Saules vēju un enerģētiskās daļiņas. Kosmiskais aparāts ir aprīkots ar četriem instrumentiem, kas veiks magnētiskā lauka, plazmas, enerģētisko daļiņu un Saules vēja temperatūras mērījumus. Lai varētu atrasties šādā ekstrēmā vidē, kosmisko aparātu un tā instrumentus sargās aptuveni 10 cm biezs oglekļa kompozītmateriāla vairogs.
2017.gada maijā misijai piešķīra astrofiziķa Jūdžina Pārkera vārdu. Šis ir pirmais gadījums, kad kāda misija tiek nosaukta par godu vēl dzīvam cilvēkam. Jūdžins Pārkers 1950.gados pētīja, kā Saule un zvaigznes atdod enerģiju apkārtējai videi. Šo procesu viņš nodēvēja par Saules vēju, aprakstot komponentes, kas to veido – plazmu, magnētisko lauku un enerģētiskās daļiņas. Pārkers centās rast izskaidrojumu superkarstajam Saules vainagam, kas ir vēl karstāks nekā Saules virsma.
Pieaugot saulaino dienu skaitam, aicinām ielūkoties Ventspils Jaunrades nama teleskopā, lai sameklētu kādu Saules plankumu vai ko ļoti skaistu un interesantu: protuberances. Tās ir liesmojošas gāzu masas, kas parādās Saules diska malās. Ventspils Jaunrades nama observatorijas uzņemtajā fotogrāfijā, kas tapusi, izmantojot ūdeņraža filtru, to var saskatīt. Katru dienu skats var būt mainīgs. Observatorija atrodas Jaunrades nama 4. stāva jumta izbūvē un ir atvērta no plkst. 10:00 līdz plst.18:00.
Foto ir unikāls, jo tapis Jaunrades nama observatorijā