Ventspils pilsētā ir 10 pirmsskolas izglītības iestādes, kuras kopā pašreiz apmeklē 1682 bērni. Organizējot pirmsskolas darbu, katru mācību gadu, tiek izvirzīti galvenie uzdevumi. 2015./16. mācību gadā viens no uzdevumiem ir Brīvdabas pedagoģijas pamatprincipu izmantošana apmācību procesā, rosinot izglītojamo pētniecisko darbību. Veicināt izpratni par apkārtējās vides sakopšanu un saglabāšanu, resursu jēgpilnu izmantošanu.
Brīvdabas pedagoģijas Moto – atrasties dabā pēc iespējas vairāk jebkuros laika apstākļos. Filosofija – mums visiem vajadzīgs kontakts ar mūsu sākumu jeb izcelsmi – dabu, lai varētu pieņemt ar izpratni lēmumus kopt, saglabāt un aizsargāt dabu. Lai mēs dzīvotu mums vajadzīga tīra zeme, tīrs ūdens, tīrs gaiss.
Pirmie soļi ir tie svarīgākie arī, kad jāmāca par dabu un apkārtni
- Mācīties būt dabā
- Mācīties piedzīvot (uztvert) un vērot dabu
- Mācīties saprast dabu
- Mācīties kā cilvēks ietekmē dabu
- Kā tu vēlies sargāt dabu?
- Kā Tu, kad izaugsi liels lemsi, ietekmēsi, veidosi likumus par labu dabai
- Mācīt bērniem mīlēt dabu, jo to, ko mīl, to neposta .
- Bērnībā pavadītais laiks dabā dod veselību un izveido veselīga dzīvesveida paradumus uz visu mūžu.
Brīvdabas pedagoģiju Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi apgūst kopš 2013. gada. Pieredzi guvām no Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes ”Mežmaliņa”, kas jau no 2002. gada piedalās un ir laureāti dažādos starptautiskos projektos. Praktiskajā seminārā ar Ziemeļvalstu pieredzi mūs iepazīstināja vides pedagoģe Anita Ieriķe. Pedagogi iepazinās ar brīvdabas pedagoģijas popularitāti Ziemeļvalstīs, kur bērni dodas regulārās pastaigās jebkuros laika apstākļos. Uzzinājām dažādu valstu Brīvdabas pedagoģijas praktiķu un pētnieku izteikumus un nostādnes. Reizē arī pedagogi laukā praktiski darbojoties, nostiprināja iegūtās zināšanas, ko tālāk var nodot mūsu bērniem.
Katru mācību gadu pirmsskolas pedagogi dalās idejām un pieredzi metodisko apvienību sanāksmēs. Lai turpinātu iesākto un ieinteresētu pirmsskolas darboties vides izglītības jomā 2015./16. mācību gada sākumā pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem un metodiķiem savu darbu prezentēja Ekoskolas koordinatore Ventspilī Inguna Bērzniece. Turpinājumā pirmsskolas iesaistījās makulatūras vākšanā un nākotnē pievienosies Ekoskolas projektos.
Plānotie kopīgie pasākumi visām pirmsskolas izglītības iestādēm 2016. gadā:
- No 17. līdz 31. martam visās Ventspils bibliotēkās bērnu darbu izstādes: “Es dzīvoju pie jūras.”
- aprīlī Jaunrades namā Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu gada noslēguma konference, kur ir apkopotas un prezentētas pedagogu labās prakses piemēri saistībā ar gada uzdevumiem un Brīvdabas pedagoģija ir viens no svarīgākiem gada uzdevumiem.
Turpinājumā foto no kopīgiem pasākumiem, un katras pirmsskolas izglītības iestādes individuālie pasākumi vides izglītībā.
no images were found