Ventspils ukraiņu kultūras biedrību “KOBZAR” projekta “Ventspils ukraiņu kultūras biedrības “KOBZAR” darbības nepārtrauktības nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta sniegšanai’’, ievaros aicina vietējos iedzīvotājus iesaistīties ziedošanas akcijā.

Iedzīvotāji tiek aicināti ziedot tīras metāla bundžas un sveču pārpalikumus, kas pārtaps tā dēvētajās blindāžās jeb ierakumu svecēs Ukrainas karavīriem! 

Ierakumu sveces tas ir uguns avots, ko nenodzēš lietus un nenopūš vējš, deg tik intensīvi, ka var uzvārīt ūdeni vai pagatavot ēdienu, sasildīties, izžāvēt drēbes.
Šādu sveču degšanas laiks 1-3-8 stundas atkarībā no izmēra, nedūmo un aizdedzināms ļoti ātri. Galvenokārt izmanto karavīri – ierakumos, kā arī – izdzīvošanai apstākļos, kad nav iespējams sagādāt citu uguns avotu. Nedrīkst izmantot telpās. Svece ir acumirklī apdzēšama apklājot to, lai nepienāktu skābeklis. Viegla, nebaidās mitruma, ērta transportēšanai. Būs iededzama arī, ja iepriekš nokļuvusi ūdenī.

Lūgums nogādāt materiālus “Ventspils Atbalsts Ukrainai” centram, Andreja ielā 11.

Projekta pasākumus finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta programmas  “Nevalstisko organizāciju darbība Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam” līdzekļiem.

19.10.2022.