Latviešu folklorista,  rakstnieka, publicista un Dainu tēva Krišjāņa Barona dzimšanas dienā, 31. oktobrī, Ventspils Amatu mājā notika Ziemeļkurzemes novada tradicionālais stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa”. Tā ietvaros katrs dalībnieks stāstīja vienu pasaku, notikumu un anekdoti, uzstājoties kopumā septiņas minūtes, tādējādi attīstot savu stāstītprasmi un valodas izjūtu, kā arī paplašinot vārdu krājumu.

Konkursā kopumā  piedalījās 29 stāstnieki – dalībnieki no Ventspils Jaunrades nama folkloras kopas “Rotaļnieks”,  Ventspils Centra sākumskolas, kā arī no Ances, Tārgales, Piltenes un Zūrām. Uz pusfinālu, kas notiks 7. novembrī plkst. 13.00 Ventspils Pārventas bibliotēkā, tika izvirzīti 14 titula “Lielais stāstnieks” ieguvēji: Vika Keita Bespaļčika, Evelīna Estere Irbe (Ventspils Jaunrades nama folkloras kopa “Rotaļnieks”), Paula Odrija Štekerhofa, Gabriela Tīna Saulīte, Gustavs Liepājnieks, Artūrs Krūmiņš-Vaivads, Loreta Bileskalna, Liene Trama, Olivers Matvejevs (Ventspils Centra sākumskola), Linda Brauna (Piltenes vidusskola), Haralds Ekmanis (Tārgales pamatskola), Dita Siliņa, Dairis Āboliņš (Zūru pamatskola) un Lāsma Petrina (Ances pamatskola).

Jebkurš interesents tiek gaidīts Pārventas bibliotēkā, lai atbalstītu pusfināla dalībniekus –  stāstniekus no Ventspils, Ventspils novada, Kuldīgas un Saldus. Labākie tiks izvirzīti uz finālu, kas notiks 2019. gada 7. decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.             

05. 11. 19.