Piektdien, 5. jūlijā, ar atklāšanas ceremoniju aizsākās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kuras galvaspilsēta ir Jelgava. Ventspils delegācija uz Jelgavu, Dobeli, Rīgu un Brocēniem devusies 71 sportistu un 20 treneru sastāvā.

Sacensības aizsākās jau 4. jūlijā, kad uz starta devās mākslas vingrošanas sportistes. Šoreiz arī Ventspils tika pārstāvēta šajā sporta veidā, kur komandu veidoja no Rīgas jaunajām sportistēm. Jaunās vingrotājas centās parādīt savu labāko sniegumu, tomēr līdz medaļām neaizsniedzās.

5. jūlijs sākās ar sacensībām svarcelšanā Dobelē, kur Ventspilij tika atnestas divas medaļas un jauns Latvijas rekords. Vispirms zēnu konkurencē līdz 49 kg sudraba medaļu izcīnīja Valters Vieško. Nepārspēta palika Daniela Ivanova, kura svara kategorijā līdz 64 kg laboja Latvijas rekordu, paceļot kopsummā 193 kg (84kg raušanā un 109kg grūšanā). Daniela līdz šim atnesusi vienīgo zelta medaļu Ventspils komandai.

Sudraba medaļa izcīnīta arī sporta vingrošanā, kur Sabīne Anna Cinovska izcīna sudraba medaļu daudzcīņā.

Bronzas medaļas tika atnestas peldēšanā, kuras 4x100m brīvā stila peldējuma stafetē zēniem izcīnīja Pāvels Davidovs, Artūrs Kiriša, Timurs Kiseļčuks un Rinats Mavļudovs.  Peldētājiem vēl vairāki labi starti, kur tikai mazliet pietrūkst līdz goda pjedestālam. Rinatam Mavļudovam 4.vieta 50m brīvajā stilā, bet 100m brasā tā pati vieta arī Vladislavam Maksimčukam.

Šajā dienā sacensības aizvadīja arī basketbolisti 3×3 zēnu un meiteņu konkurencē. Zēni visas spēles aizvadīja bez zaudējumiem, pārspējot Talsus (7:4) un Iecavu (8:4).  Meitenes, savukārt, pārspēja Jelgavu (11:5) un Roju (10:4), bet piekāpās Jūrmalai (5:8). Basketbolistu turnīru aizvadīs vēl arī sestdien un svētdien.

5. jūlija vakarā Zemgales Olimpiskajā centrā notika arī svinīga atklāšanas ceremonija, kur Ventspils karogu zālē ienesa svarcēlāja Daniela Ivanova.

Sestdien, 6. jūlijā, Ventspils turpinās startēt basketbola, svarcelšanā, peldēšanā un sporta vingrošana, bet uzsāks vieglatlētikā, ložu šaušanā, loku šaušanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā.

Apsveicam sportistus un trenerus ar labajiem  panākumiem, vēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!  

06. 07. 19.