No 1. jūnija sācies skolēnu darbs Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos nodarbinātības pasākumos vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Iespēju ar NVA atbalstu strādāt vasaras brīvlaikā šogad varēs izmantot par apmēram 2 tūkstošiem vairāk skolēnu nekā 2018. gada vasarā, jo ir palielināts pasākuma finansējums, un NVA filiālēs šobrīd ir apstiprinātas 7177 darba devēju piedāvātās darba vietas skolēniem. Salīdzinājumam – 2018. gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā bija izveidotas 5080 darba vietas.

Darba devēji skolēniem Latvijā šovasar piedāvā izmēģināt savas spējas tādās profesijās kā animators, apstādījumu kopējs, datu ievades operators, klientu apkalpošanas speciālists, kultūras pasākumu organizatora palīgs, labiekārtošanas strādnieks, laukstrādnieks, skolotāja palīgs, pastnieks un pavāra palīgs. Skolēniem piedāvāto darba vietu vidū ir arī tādi arodi kā arhivārs, bibliotekārs, ekskursiju vadītājs (gids), lidostas pasažieru apkalpošanas aģents, lietvedis, jaunākais programmētājs, metroloģijas tehniķis, projekta vadītāja asistents, sociālo mediju speciālists, viesnīcu administrators un daudz citu amatu.

Ventspilī skolēniem iespējams izmēģināt spēkus tādās profesijās kā, piemēram, viesnīcu administrators, pārdevēja palīgs vai istabenis. Reģistrācija, kā arī plašāka informācija par skolēniem pieejamajām darba vietām NVA filiāļu apkalpošanas teritorijās atrodama, spiežot ŠEIT.

Pasākumā piedalīties var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Strādājot pie darba devējiem, skolēni gūs ļoti vērtīgu praktisku priekšstatu par darba dzīvi, uzzinās, kas ir darba intervija, konkurētspēja, darba līguma noslēgšana, darba pienākumi un darba tiesiskās attiecības.

Elektroniskā reģistrācija dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā turpināsies līdz pat 17. augustam NVA tīmekļa vietnē.  Skolēnam jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā vēlas strādāt. Lai skolēnam būtu vieglāk noskaidrot, kurā NVA filiālē jāreģistrējas, NVA tīmekļa vietnē ir pieejama tabula ar reģionu, novadu un filiāļu uzskaitījumu.

Jautājumu gadījumā sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu. Kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA tīmekļa vietnē.  Lai arī piedāvāto darba vietu skaits šovasar ir būtiski palielināts, skolēniem tomēr jāņem vērā, ka reģistrācija vēl negarantē visu reģistrēto jauniešu iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots.

Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņš telefoniski vai ar e-pasta starpniecību saņems uzaicinājumu piedalīties konkursā uz brīvajām darba vietām.

Gatavojoties darba pārrunām pie darba devēja, skolēnam var noderēt NVA tīmekļa vietnē pieejamā darba meklētāja rokasgrāmata ”Ceļā uz darbu: soli pa solim”, kurā apkopoti noderīgi padomi, tostarp, kā veidot CV un rakstīt motivācijas vēstuli, kā ģērbties, dodoties uz darba interviju, kā gatavoties darba pārrunām u.c. Rokasgrāmatā ir iekļautas arī 16 darba lapas, kuru aizpildīšana palīdzēs jaunietim precīzāk izzināt sevi un sagatavoties rezultatīvai darba meklēšanai.

Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” izlasāma NVA mājaslapas sadaļā ”Skolēnu vasaras darbs”.

04. 06. 19.