Piektdien, 20. septembrī, Ventspils Jauniešu mājā no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00 notiks digitālo stāstu laboratorija, kurā profesionālu video mākslinieku vadībā varēs izveidot stāstu par pārtikas atkritumu mazināšanu savā ikdienā, kāda pārtikas aktīvista pieredzē, savā kopienā, organizācijā, valstī vai pasaulē.

Šie digitālie stāsti būs kā atgādinājums tam, ka pasaulē katru gadu tiek izmesta trešdaļa visas saražotās pārtikas, kas rada lielu piesārņojumu un liek aizdomāties par dažādu resursu – ūdens, augsnes, bioloģiskās daudzveidības, elektroenerģijas, cilvēku ieguldītās enerģijas, laiks un arī naudas – izniekošanu milzīgos apjomos. No visiem klimata pārmaiņu cēloņiem pārtikas atkritumu veidošanos ir visvieglāk novērst, pie tam ikviens no mums tajā var sniegt savu ieguldījumu.

Ja tev jau ir pārtikas atkritumu mazināšanas pieredze savā virtuvē vai pazīsti kādu, kura pieredze iedvesmo tevi, piesakies dalībai digitālo stāstu laboratorijā, izveido stāstu un palīdzi iedvesmot citus!

Digitālo stāstu laboratorijā:

  • uzzināsi, kāpēc pārtikas atkritumi ir globāla problēma un kāpēc pārdomāta rīcība veicina pozitīvas izmaiņas;
  • apgūsi dažādas digitālo stāstu veidošanas tehnikas un iemācīsies plānot video veidošanas norisi;
  • izveidosi 3 līdz 5 minūšu garu digitālo video stāstu par pārtikas atkritumu mazināšanu.

Laboratoriju organizē biedrība “Zaļā brīvība” un tajā piedalīsies filmu uzņēmuma “Voyvi” speciālisti, kas veido stāstus par cilvēkiem, pilsētām, lietām un notikumiem. “Voyyi” padalīsies ar vienkāršiem, bet efektīviem rīkiem, kā veidot video – sākot no scenārija un beidzot ar pēdējo montāžas sekundi.

Dalība digitālo stāstu laboratorijā ir bez maksas! Līdzi jāņem savs dators, mobilais telefons un austiņas. Piesakies un uzzini vairāk, rakstot vēstuli Ventspils Jauniešu mājai vietnē Facebook, rakstot uz e-pasta adresi [email protected], ierodoties klātienē Kuldīgas ielā 13 vai zvanot uz numuru 20238456.

09. 09. 19.