24. septembrī Inčukalnā norisinājās pasaules kausa posms „Latvia Open”, uz kuru devās 13 mūsu pilsētas spēlētāji. Starp 76 dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Lielbritānijas, ventspilnieki rādīja atzīstamu sniegumu.

Sacensības sākās ar grupu turnīru, kurā norisinājās cīņas par kvalificēšanos augstākajai līgai jeb Top 40. Pārējās līgās notika atlikušo vietu sadalījums. Šoreiz augstākajā līgā iekļuva astoņi Ventspils Jaunrades nama galda hokeja spēlētāji. Elvijs Siliņš savā grupā izcīnīja 3.vietu, Eliāns Ēdelis un Edžus Kaņeps katrs savā grupā ieņēma 4.vietu. Sestajā vietā ierindojās Alvis Siliņš, bet Aleksandrs Žernovojs palika savā grupā septītais, savukārt Elēna Rācenāja, Guntis Ernšteins – astotie. Pēdējo ceļazīmi uz augstāko līgu izcīnīja Elvis Arhinovičs.

Sacensību otrajā kārtā jeb līgu turnīrā Edžum Kaņepam vienīgajam izdevās ielauzties starp tiem sešpadsmit labākajiem, kuri sacentās par uzvaru Latvijas posmā. Astotdaļfinālā līdz četrām uzvarām Edžum pretī stājās pieredzējušais Skrundas spēlētājs Edgars Mucenieks. Spraigā cīņā, aizvadot maksimālo spēļu skaitu, Edžum Kaņepam ar rezultātu 3:4 nācās atzīt Edgara Mucenieka pārākumu, noslēdzot sacensības 12. vietā. Par sacensību uzvarētāju kļuva šā gada Eiropas čempions Edgars Caics. Otrajā vietā ierindojās vēl viens Latvijas pārstāvis Atis Sīlis, bet bronza tika Krievijas pārstāvim Mihailam Šaškovam.

Ventspils Jaunrades nama galda hokeja spēlētāji šoreiz no sacensībām pārveda divas medaļas. Sudraba medaļu dāmu konkurencē izcīnīja Elēna Rācenāja, bet vecmeistariem Aleksandrs Žernovojs. Alvis Siliņš ieguva bronzas godalgu starp junioriem.

Nākošās sacensības notiks 15. oktobrī Ventspilī, kad Jaunrades namā ar Latvijas kausa 1. posma sacensībām tiks oficiāli atklāta jaunā Latvijas galda hokeja sezona. Pirmo reizi Ventspilī risināsies arī Latvijas amatieru čempionāta posma sacensības. Ikviens tiek aicināts izmēģināt spēkus galda hokejā. Interesentiem jāierodas 15. oktobrī, Ventspils Jaunrades nama lielajā zālē plkst. 9:30, kad notiks sacensību dalībnieku reģistrācija. Sacensību sākums plkst. 10:00.

FOTO: Pasaules kausa posma goda pjedestāls Sieviešu nominācijā: 1.Marija Saveļjeva (Igaunija) 2.Elēna Rācenāja (Ventspils, Latvija) 3.Ilze Zuce-Tenča (Inčukalns, Latvija)