Ventspilī ir iespējas apgūt interešu izglītību Ventspils Jaunrades namā, savukārt profesionālās ievirzes izglītību – Ventspils Mākslas skolā un Ventspils Sporta skolā “Spars”

Ventspils Jaunrades nams

DSC_1199Jaunrades namā 2018./2019. mācību gadā 5 programmās darbu uzsāka 49 apakšprogrammas – pulciņi. Bērniem un jauniešiem interešu izglītības nodarbības pieejamas arī Pārventas pamatskolā, kur ikviens var apmeklēt kopā 8 pulciņus. 

Jaunrades nams regulāri organizē dažādus koncertus, pasākumus, sacensības un konkursus, piemēram, Helovīnu, Ziemassvētku koncertus, bērnu un ģimeņu godināšanas pasākumus, radošās darbnīcas skolēnu brīvlaikos, ikgadējo mācību gada noslēguma pasākums Dzirnavu laukumā un citus.

Lietotājiem ir pieejama Jaunrades nama mājaslapa, kas ļauj nodalīti iepazīties ar interešu izglītības jomu un informāciju par planetāriju un observatoriju: www.jaunradesnams.lv.

Mākslas skola

1-n.d.Ventspils Mākslas skola īsteno divas profesionālās ievirzes izglītības programmas un interešu izglītības programmu sagatavošanas klasītēs. Mācības skolā notiek pēc nodarbībām skolā un audzēkņiem nav mācību maksa. 

Profesionālās ievirzes izglītību skolā var apgūt no 8 un 15 gadu vecuma, bet interešu izglītību sākot no 5 gadu vecuma. Ventspils Mākslas skolas nodarbības 2018./2019. mācību gadā apmeklē 253 izglītojamie.

Mākslas skolas audzēkņi un pedagogi regulāri piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajos konkursos un semināros, festivālos, ārvalstu konkursos,plenēros, kā arī dažādos Ventspils pilsētas pasākumos un izstādēs.

Tāpat skola regulāri organizē audzēkņu darbu izstādes mūsu pilsētā – Pārventas bibliotēkā, Teātra namā ”Jūras vārti”, Augstskolas bibliotēkā un Ventspils Galvenās bibliotēkas izstāžu zālē.

Lietotājiem ir pieejama Ventspils Mākslas skolas mājaslapa, kas ļauj iepazīties ar skolā piedāvātajām programmām: www.ventspilsmakslasskola.lv.

Sporta skola “Spars”

dsc_1912-copyVentspils Sporta skola “Spars” ir viena no lielākajām sporta skolām Latvijā, kurā ik gadu mācās vairāk nekā 1000 audzēkņu. Audzēkņiem nav mācību maksa. 

Sporta skola piedāvā 10 sporta veidus: basketbols, BMX, džudo, ložu šaušana, peldēšana, smaiļošana un kanoe airēšana, sporta vingrošana, svarcelšana, šorttreks un vieglatlētika.

Katru gadu sporta skolā “Spars” tiek realizēta Jaunatnes sporta attīstības programma audzēkņu izaugsmes veicināšanai, kuras ietvaros paredzēts atbalsts 27 jaunajiem sportistiem dažādos sporta  veidos – šorttrekā, vieglatlētikā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, sporta vingrošanā, BMX, džudo un peldēšanā.

Lietotājiem ir pieejama Sporta skolas “Spars” mājas lapa, kurā ikviens var sekot līdzi audzēkņu rezultātiem un sasniegumiem, kā arī uzzināt jaunāko informāciju par sacensībām un treniņiem: www.spars.ventspils.lv.