Latvijas U19 vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis ir nosaucis sportistus, kuri dosies uz Pasaules kausa izcīņu, kas no 29. jūnija līdz 7. jūlijam norisināsies Grieķijā. Sportistu vidū arī divi Sporta skolas “Spars” un Basketbola kluba “Ventspils” audzēkņi – Ričards Vitoļskis un Dāvids Vīksne.

Pirmssvētku dienās Rīgā notika starptautisks turnīrs, kurā piedalījās Ķīnas, Lietuvas, Austrālijas, Krievijas un Latvijas U19 izlases, kā arī Igaunijas U20 izlase. Latvijas izlase tikās ar Austrālijas komandu un Igaunijas U20 izlasi, abās spēlēs ciešot neveiksmi ar rezultātiem 61:85 un 60:69. Ventspilnieki aizvadīja katrs pa vienai spēlei. Vīksne devās laukumā spēlē pret Austrāliju, kur guva 2 punktus un izcīnīja 3 atlēkušās bumbas, bet Vitoļskis spēlēja pret Igaunijas U20 izlasi, kuri pretinieku grozā sameta 7 punktus un atdeva 3 rezultatīvas piespēles.

Visockis-Rubenis atzina, ka spēle ar Austrālijas izlasi sniedza ļoti vērtīgu pieredzi un lielisku materiālu, lai sagatavoties jau drīz paredzētajai spēlei Pasaules kausa izcīņas turnīrā: “Austrālieši, tāpat kā mūsu pirmie pretinieki Mali basketbolisti, spēlē citādi, nekā Eiropas komandas, un labi, ka to uz savas ādas izjutām jau tagad. Aizsardzībā viņi cenšas spēlēt ļoti aktīvi, daudz palīdzot cits citam. Vajadzīga laba bumbas kustība, taču šajā mačā mēs spēlējām pārāk statiski, tāpēc bija daudz kļūdu un sarežģītu metienu. Arī uzbrukumā austrāliešiem ir daudz kustību bez bumbas, nestandarta darbību. Mēs šoreiz nospēlējām slikti, Austrālijas izlase – ļoti labi. Varam progresēt. Pret Igauniju daudz ļāvu spēlēt puišiem, kuri iepriekš laukumā bija mazāk. Atpūtās Artūrs Kurucs un Dāvids Vīksne. Otrdien pēdējā pārbaudes mačā ar Ķīnu spēlēs visi 12, kas dosies uz Pasaules kausa izcīņu.”

Kandidātu sarakstā bija iekļauts arī Agris Stankevics, bet viņš netika iekļauts izlases pamatsastāvā mikro traumu dēļ.

Dāvidu Vīksni un Ričardu Vitoļski ikdienā trenē Ventspils Augstskolas un Sporta skolas “Spars” treneri Matīss Graudiņš un Edgars Seredjuks.

25. 06. 19.