Sagaidot Latvijas simtgadi, 2018. gadā tika atklāts vērienīgs stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem, kas turpinās arī šogad. Tā ietvaros katras Latvijas vidējās izglītības iestādes izlaiduma klašu spožākais absolvents par izciliem sasniegumiem var saņemt stipendiju 500 eiro apmērā. Šogad Simtgades izcilnieku stipendijas saņems septiņi Ventspils absolventi.

Simtgades stipendija tiek piešķirta par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. Ventspilī apbalvojamo vidū būs Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne Amanda Rūta Vieško, Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas audzēknis Leons Ālītis, Ventspils 2. vidusskolas audzēkne Jūlija Gurinoviča, Ventspils 3. vidusskolas audzēkne Jekaterina Marčenkova, Ventspils 4. vidusskolas audzēkne Sabīne Ozola, Ventspils 6. vidusskolas audzēknis Pāvels Mihailovs, kā arī viens Ventspils Tehnikuma absolvents.

Tāpat pieci ventspilnieki saņems Ministru kabineta atzinības rakstus par izciliem un teicamiem sasniegumiem. Tie tiek piešķirti vispārējās vidējās un profesionālās vidējās izglītības programmu skolēniem, kuri vidējās izglītības posmu pabeidz, iegūstot 9 un 10 balles. Šogad atzinības rakstus saņems Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņi Arta Roderte, Elza Goba un Reinis Freibergs, Ventspils 2. vidusskolas audzēkne Jūlija Gurinoviča, kā arī Ventspils 4. vidusskolas audzēkne Sabīne Ozola. Savukārt četri Ventspils Tehnikuma audzēkņi šajā mācību gadā saņems Ministru prezidenta atzinības rakstus par labu un teicamu mācību darbu. Šo laureātu vārdi tiks paziņoti izlaiduma dienā.

Pateicības, tāpat kā Simtgades stipendijas, absolventiem tiks pasniegtas svinīgajos izlaiduma pasākumos.

12. 06. 19.