No 20. līdz 22. septembrim Budapeštā, Ungārijā, notika “ISU Danubia Junior Challenge series” sacensības šorttrekā, kurās piedalījās Ventspils augstas klases sportistu sagatavošanās centra un Sporta skolas “Spars” šorttrekisti trenera Sergeja Kugajevska vadībā.

Par uzvarētāju Junior C grupā kļuva Alīna Usatova, kura uzvarēja 500 metru, 1000 metru un 1500 metru distancēs. Anna Jansone Junior B grupā ierindojās 4. vietā (500 metru distancē – 9. vietā, 1000 metru distancē – 1. vieta, 1500 metru distancē – 14. vieta). Savukārt Artūrs Pīlāgs Junior A grupā kopvērtējumā ierindojās 14. vietā (500 metru distancē – 15. vieta, 1000 metru distancē – 9. vieta, 1500 metru distancē – 15. vieta).

Mūsu komanda, kuras sastādā bija A. Jansone, A. Usatova, A. Pīlāgs un jelgavnieks R. Bērziņš, startēja arī 2000 metru jauktajā stafetē.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs izveidots ar mērķi pilnveidot kvalitatīvu augstas klases sportistu sagatavošanas sistēmu Latvijā, nodrošinot priekšnoteikumus starptautiski konkurētspējīgu sportistu attīstībai, kā arī izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā, efektīvi izmantot sportistu resursus un izveidoto sporta infrastruktūru. Visu šo laika periodu sportistiem tiek nodrošinātas naktsmītnes sporta internātā, ēdināšana 3 x dienā, medicīnas pakalpojumi, komandējumu izdevumi mācību – treniņu nometnēm un sacensībām, kā arī nepieciešamā inventāra iegāde, sporta bāžu izmantošana nepieciešamajos laikos. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centram 2019.gadā piešķīrusi finansējumu 135 000 eiro apmērā.

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem!