Ventspils Pārventas pamatskolas 9. klases skolnieces 6. septembrī apmeklēja Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja rīkoto pasākumu par godu konkursam “Esi radošs – #RadiLikumu”, kurā skolas komanda ieguva 1. vietu.

Konkurss notika pagājušā mācību gada pavasarī, un tā ietvaros skolēniem bija jāizpilda divi uzdevumi – jāpārveido noteikti Bērnu tiesību aizsardzības likuma panti bērniem un jauniešiem saprotamā un draudzīgā valodā, kā arī jāizveido radošs darbs video, komiksa vai citā interesantā formātā par kādu no bērnu tiesībām.

Ventspils Pārventas pamatskolu komandā “Jautrie” pārstāvēja Amanda Rebuka, Sāra Betija Špude, Keita Deina Rancāne, Alise Ērika Antonova un Alise Feldmane. Skolniecēm palīdzēja klases audzinātāja Ina Langzama un viena no meiteņu mammām Baiba Antonova. Iegūstot augstāko vērtējumu, komanda balvā saņēma iespēju doties ekskursijā uz AHHA zinātnes centru Tartu, Igaunijā.

No visiem iesniegtajiem skolēnu pārstrādātajiem likuma pantiem izveidots un publicēts viens bērniem un jauniešiem draudzīgs likums, uz kura prezentāciju šī gada 6. septembrī tika aicināti visi līdzautori. Pasākuma galvenais mērķis bija atklāt un prezentēt jauniešu radīto Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā. Radīto materiālu saņēma ikviens komandas dalībnieks un izveidotais likums ir pieejams Tiesībsarga mājaslapā.

Pasākuma ietvaros dalībniekiem bija sarūpētas dažādas izzinošas un radošas aktivitātes, kas notika Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīnisko palīdzības dienestu, a/s “Sadales tīkls” un “Rimi gardēžiem”.  

Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā pieejams ŠEIT.

Savukārt konkursa pirmo trīs vietu ieguvēju radošie darbi pieejami ŠEIT.

09. 09. 19.